Sondre Holmen. Foto: privat

Mest lest de siste 90 dagene

Publisert av Arne Heimestøl 31.12.2023. Sist oppdatert 28.12.2023.

Google gir nyttig informasjon til redaksjonen om hvilke oppslag som har flest sidevisninger. Vi kan hente ut rapporter for blant annet de siste 90 dagene.

Det ser ut til at leserne våre viser betydelig interesse for jakt, friluftsliv, vær og innflytting. Startsida til Hedalen.no er desidert mest lest. De siste 90 dagene har den 259 371 sidevisninger.

Førsteplassen

6. oktober publiserte vi artikkelen Felte storokse med 18-taggers gevir. Oppslaget har hele 17 654 sidevisninger.

Ingressen: For Sondre Holmen i jaktlaget Feskjiåsen nord (Iversen jaktlag) ble starten på elgjakta spesiell. På morgenen fredag 29. september var han på tur til post nord for Gråskallen i Hedalen. Først så han et ungdyr på noen hundre meters avstand. Dette ga han beskjed om på radio til jaktlaget.

Andreplassen

Andreplassen tar artikkelen Elgjakta i Hedalen. Den har 3 550 sidevisninger. Artikkelen ble publisert 17. november.

Ingressen: Vinteren kom tidlig i år, og den gjorde at det har blitt vanskelig å drive elgjakt med hund. Flere jaktlag har innstilt jakta. Det kan jaktes til jul. Dette er status per 11. november for jaktlag i Hedalen:

Tredjeplassen

Artikkelen Mye snø, som ble publisert 3. november, har 3 426 sidevisninger.

Ingressen: Fredag kl. 08.45: I Hedalen har det kommet mye snø det siste døgnet. I Brunbakklia er snødybden nå 46 cm. Vi får opplyst at det er mer på fjellet, og der blåser det også.

Snøbrøyting
Snøbrøyting. Foto: privat

Fjerdeplassen

Artikkelen Vi ser det som ønskelig at det tilrettelegges for sambruk ble publisert 8. oktober. Den har 3 041 sidevisninger.

Ingressen: Jakt på storvilt og småvilt er godt i gang, og det er mange jegere ute i de vidstrakte fjell- og skogsområdene i Sør-Aurdal. Men hvordan bør jegere, bærplukkere, soppsankere og andre oppføre seg når de ferdes i utmarka?

Elg i Vassfaret. Foto: Bjarne Berg
Elg i Vassfaret. Foto: Bjarne Berg

Femteplassen

Artikkelen – Føler oss allerede som en del av lokalsamfunnet ble publisert 9. oktober. Den har 2 449 sidevisninger.

Ingressen: Familien Helene Berge, Bjørn Henrik Johansen og dattera deres, Tuva, har flytta til Skarshaugen i Hedalen.

Foto: Arne G. Perlestenbakken
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Les også..

Iren Reppen tilbake til Hedalen med «Sexy nok»

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 3. oktober kommer Iren Reppen tilbake til Lokalet ...
Berit Dokkebakke Navrud: Foto: Arne G. Perlestenbakken

Berit Dokkebakke Navrud blir kommunedirektør igjen

Kommunestyret i Sør-Aurdal vedtok torsdag 3. september å beordre HR-sjef ...

Ester i Perserriket. Mer om da riket ble delt i to

YTRING: Del 6 er om profetene som i stor grad ...

Konserter med Aage Sogn

BEKJENTGJØRELSE: Aage Sogn holder to konserter torsdag 10. september. Kl. ...

Bygdekino torsdag 10. september

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen Ungdomslag ønsker velkommen til kinohøsten på Nordre Lokalet. ...

Valdresbygg skal bygge beredskapssenteret – byggestart rundt 15. september

Valdresbygg har vunnet totalentreprisen for Sør-Aurdal beredskapssenter. Sykehuset Innlandet har ...