Gevinst overrekkes

Basar med godt resultat

Publisert av Arne Heimestøl 15.04.2025. Sist oppdatert 12.04.2025.

Onsdag 9. april arrangerte Hedalen misjonsforening basar på Bedehuset. Bruttoinntekten fra basaren ble på vel 30 000 kroner.

– Hedalen misjonsforening retter en stor takk til alle som på ulike måter støttet opp om basaren! sier sekretær i foreningen, Kirsten Greaker Heimestøl.

Om Bedehuset

Bedehuset i Hedalen, eid av Hedalen misjonsforening, ble innviet i 1913 og fungerer som ett av fire forsamlingslokaler i bygda.

Bedehuset
Bedehuset. Foto: Arne Heimestøl

Lokalet er på ca. 100 kvadratmeter og inneholder et stort møtelokale, moderne kjøkken, lager, gang og to toaletter.

Det leies ut til ulike anledninger som konfirmasjoner og julefeiringer. Regler for utleie krever at arrangementene har et kristelig innhold, er alkoholfrie og ikke partipolitiske.

Vedlikeholdet har i stor grad blitt gjort på dugnad, og det er per nå ikke behov for større vedlikehold. Årlige driftskostnader er ca. 20 000 kr, dekkes av utleie, gaver og en årlig basar.

Les også..

Hedalen stavkirke. Foto: Dagfinn Heimestøl

GudstjenesteBEKJENTGJØRELSE 

Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 11. mai kl. ...
Elling Fekjær. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Fekjær og Sør-Aurdal – mulighetens områdeYTRING 

Sør-Aurdal ligger lengst sør i Valdres. Fra ytre del av ...
Marta Bjørnøy Lalim

– Vi vil skape for å dele

Årets 1. mai-arrangement i Sør-Aurdal var lagt til Hedalen. Markeringa ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Dugnad på Bautahaugen 19. maiBEKJENTGJØRELSE 

Husa skal vaskes og gjøres klar for en ny sommersesong. ...

Arkivkveld i Hedalen – ein vellukka kveld med lokalhistorie i fokus

Tysdag 29. april 2025 arrangerte Bautahaugen samlinger og Valdresmusea igjen ...