Tinestafetten

Tinestafetten 2024

Publisert av Bjarte Lie 21.06.2024. Sist oppdatert 21.06.2024.

Det ble tett på skoleslutten, men vi fikk arrangert Tinestafetten i år også. Tinestafetten ble offentlig arrangert 7. mai i år, men på grunn av at det gjerne snør et par centimeter i Hedalen hver vinter, så pleier vi å arrangere Tinestafetten seinere enn dette. Det har i hvert fall vært sånn de to åra undertegnede har jobbet her.

I år har skolen vært en byggeplass, så det har også ført til at Tinestafetten har måttet vente. Men endelig 14. juni fikk vi fullført Tinestafetten på en fin dag i en uke som ellers bød på mye regn. Så der kan alle nervøse beboere i bygda endelig puste lettet ut.

Vanligvis (i hvert fall i fjor) har Tinestafetten hatt målgang på skoleplassen. Det ble vurdert som litt upraktisk i år, derfor ble målgang ved klubbhuset denne gangen. Det gjenstår å se om Tinestafett-komiteen vil beholde denne løsningen til neste år.

I år startet vi også arrangementet med oppvarmingsdans, ledet av Skaiste og Vilde (regner med vi er på fornavn her i bøgda). Ellers retter vi en stor takk til Valdresrevisorene som fiksa iste til oss etter målgang. En takk til HEBUs lærere og andre voksne ansatte, og en liten takk til undertegnede stevneleder.
Her kommer noen bilder.

Vinnerlaget: Selma, Nora, Selmer, Daniel, Hania, Daniel, Sondre og Eskil

Les også..

Aurdalsfjorden i Vassfaret. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Hedalen.no i år 2009

I 2009 kokte det i Hedalen og resten av Sør-Aurdal. ...
Styrtregn

Gult farevarsel

FAREVARSEL: Yr.no melder om fare for styrtregn mandag. Styrtregn Kraftige ...
Brudeparet

Bryllup

Kristin Ildjarnstad og Bjørnar Sørumshaugen gifta seg i Hedalen stavkirke ...
Nils T. Bjerke. Foto: Senterpartiet

Høgre og Frp svekkjer grunneigarane sine rettar

YTRING: Det var med stor overrasking vi opplevde at Høgre ...
Politistasjonen i Fagernes

Politiaksjon i Veståsen torsdag

Dette leser vi i Politiloggen: «Kl. 15:47; politiet til en ...
Ruth og Arvid prøver benken ved Bautahaugen

Nye, solide benker i sentrum av Hedalen

Før 17. mai ble det satt ut fire hvilebenker på ...