Fra Surtind påska 2023. Foto: Arne Heimestøl

Skolens vinterferie står for tur i uke 8 og 9

Publisert av Terje Sætermoen, leder i Hedalen løypelag 23.02.2024. Sist oppdatert 23.02.2024.

Hedalen løypelag håper på godt vintervær slik at mange vil tilbringe dagene ute, både med og uten ski på beina. Med flotte løyper både på fjellet og i skogkledde områder bør alt ligge til rette for fine skiturer.

Det har vært gode snøforhold i Hedalsfjella så langt i sesongen.  

Hedalen Løypelag kjører opp 12 mil med høystandardløyper
Hedalen Løypelag kjører opp 12 mil med høystandardløyper

Været har vært litt varierende, og med sterk vind har det til tider vært krevende å holde fjell-løypene oppe. Da har de lavereliggende traseene blitt prioritert.

Når værforholdene tillater det, kjøres løypenettet opp på fredager og tidlig lørdag morgen.  I vinterferieukene og i påsken vil det ved behov bli kjørt oftere.

Stort løypenett

Løypenettet i Hedalsfjella er på ca. 12 mil som det tar mellom 12 og 15 timer å kjøre opp.  I tillegg er det flere snøscootertraseer som kjøres.

Vi takker for alle hyggelige tilbakemeldinger til løypelaget og til våre maskin- og scooterkjørere, de gjør en fantastisk jobb!

Løypebidrag

Denne innsatsen baserer seg på frivillighet, men kostnadene til drift av løypemaskin og scootere er store. Løypebidragene er derfor nødvendig for driften vår.

En stor takk til dere som har bidratt med løypebidrag, vi er avhengige av dere.

Løypebidraget er kr 1 300, men alle bidrag mottas med takk!

Kto.: 6185 05 30490

Eller til Vippsnr: 79 630

Medlemskap

Er du ikke medlem og kunne tenke deg å bli det, blir vi enda gladere. Medlemskapet innebærer at du kjøper et medlemsbevis og betaler et engangsbeløp på kr 3000.

Dette gjør du ved å sende en e-post til loypelag@hedalen.no. Kr 3 000,- pr. medlem innbetales ved tegningen til Hedalen Løypelag, 3528 HEDALEN.

Konto nr. 6185 05 30490. Vippsnr: 79 630. Husk å merke tydelig med navn, adresse og svært gjerne e-postadresse.

Følg oss

Løypestatus finner du på Skisporet.no. Bruk gjerne app som hører med.

Ved Surtind lørdag 1. april
Ved Surtind lørdag 1. april. Foto: Arne Heimestøl

Les også..

Kommunestyret

Kommunestyresak får etterspill

Sør-Aurdal kommunestyre behandlet 22. mai 2025 sak 034/25 om kjøp ...
Hedalen G 13

– Et samlingspunkt som bidrar til fellesskap og trivsel i hele bygda

Hedalen IL har en stolt tradisjon innen fotball, og sporten ...

Velkommen til verden!

08.05.25 kom Eivor til verden på Ringerike sykehus. Sigurd og ...
Sørgarden

Historisk tilbakeblikk på Sørgarden, gnr. 76 bnr. 6

Åsli ligger lengst nord og øverst i Hedalen. Her finner ...
Skjermtrestillingshogst. Foto: Tor Kristian Stugård

Nortømmer styrker tilstedeværelsen i Valdres

Tor Kristian Stugård fra Nortømmer AS har blitt aktiv virkesinnkjøper ...