Flom ved Sør-Aurdal ungdomsskole. Foto: Sonja Bordewich

Vil ha flere opplysninger

Publisert av Arne Heimestøl 05.01.2024. Sist oppdatert 02.01.2024.

Uværet «Hans» førte til store skader i Sør-Aurdal. Kommunen har søkt Kommunal- og distriktsdepartementet om 76 170 000 kr i erstatning etter skadene som oppstod. Statsforvalteren i Innlandet foreslår at kommunen skal bli tildelt 74 354 000 kr.

Det er Kommunal- og distriktsdepartementet som skal ta stilling til hvor stor erstatning Sør-Aurdal kommune skal få.

Hedalen.no har spurt departementet om når en regner med å ha en konklusjon klar. Dette svaret har vi mottatt fra rådgiver Magnus Skaara Drabløs:

«Som det fremgår av departementets brev til Statsforvalteren i Innlandet er søknadene fra kommunene Nord-Fron, Sør-Aurdal, Lillehammer, Nordre Land, Søndre Land, Nord-Aurdal, Rendalen, Sel, Gran og Våler ikke ferdigbehandlet.

Departementet vil komme tilbake med svar på disse søknadene tidlig i 2024. Felles for disse søknadene er at departementet ser behov for noe mer informasjon om tiltak inkludert i søknadene, og vi vil be Statsforvalteren om å innhente denne informasjonen. Departementet vil ta kontakt med Statsforvalteren om dette i januar 2024.»

Les også..

Hedalen.no i 2025

Også 2025 ble et begivenhetsrikt år i Hedalen og Sør-Aurdal. ...

Temakveld

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen helselag, Hedalen idrettslag og Hedalen Røde Kors inviterer ...
Den spanske flue

Den spanske flue

Så var det romjul og teaterforestilling på Lokalet igjen! Denne ...

Den spanske flue – ekstraforestilling

BEKJENTGJØRELSE: Ekstraforestilling 9. januar kl. 19.00. Billetter reserveres hos Heidi ...

Nye feiegebyrer fra 2026 – feieren minner om trygg fyring

Valdres brann- og redningstjeneste IKS får nye satser for feiing ...
Hedalen stavkirke

Glimt fra gudstjenesten julaften

Da jula ble ringt inn julaften 2025, ble klokkene i ...