Hedalsheimen. Foto: Helge Nordby

Demenstilbudet på Hedalsheimen videreføres

Publisert av Arne Heimestøl 15.12.2023. Sist oppdatert 15.12.2023.

I kommunestyrets møte torsdag 14.12. ble det debatt rundt hva som skal skje med demenstilbudet på Hedalen bo- og servicesenter.

Dette momentet var en del av saken Boligbehov fram mot 2050 – omsorgsboliger, omsorgsboliger med heldøgnstjenester og institusjonsplasser.

Kommunedirektøren hadde foreslått at alle heldøgns- og omsorgstilbud skal sentraliseres til Bagn. Dette var flertallet i formannskapet, Roger Kjensrud (Ap), Cathrine Hagen (Ap) og Ståle Borgersen (H) uenige i.

Med 3 mot 2 stemmer ble tilleggspunktet i blått felt nedenfor vedtatt da formannskapet behandlet saken 23. november. Kommunestyret fulgte torsdag opp med å vedta det samme med 10 mot 8 stemmer.

«Dagens avdeling med HDO-plasser for personer med mild til moderat demenssykdom ved Hedalen bo og servicesenter opprettholdes, og tas med i skissert plan.»

Ragnhild Kvale (Sp) sitt forslag til vedtak fikk 8 stemmer:

«Erstatning, eventuell renovering av omsorgsboliger Hedalen bo- og servicesenter planlegges med mulighet for videreføring av HDO-tilbud.»

Det var Arbeiderpartiet, Høyre, Fremskrittspartiet og representanten Arnstein Li (Sp) som utgjorde flertallet i saken. (Cathrine Hagen (Ap) hadde permisjon da det ble votert i denne saken.)

Les også..

Bedehuset

Bedehusbasaren

BEKJENTGJØRELSE: Det blir basar på Bedehuset onsdag 25. mars kl. ...
Line Kamilla Heimestøl

Flaks og uflaks – hva gjør vi når vi likevel blir syke?

Jeg har tidligere skrevet mye om hvordan vi kan holde ...
Tingvoll

Kulturmidler og kulturpris i Sør-Aurdal – frister i april og mai

Frivillige lag og foreninger i Sør-Aurdal kan nå søke om ...

Velkommen til påskepubquiz & fest på Lokalet!

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 28. mars inviterer vi til ein sosial og ...
Marita Grøvslien, Begnadalen dagligvare. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Ny nærbutikk i Begnadalen etter stort bygdeengasjement

Da Joker Finnøen stengte dørene i mai 2025, mistet Begnadalen ...

Vi over 60 – en hyggelig kveld i regi av menighetsrådet

Menighetsrådet i Hedalen arrangerte sist lørdag samlingen Vi over 60. ...