Statsforvalter Knut Storberget

Kommunebesøk i Sør-Aurdal

Publisert av Karianne Stordal, kommunikasjonssjef statsforvalteren Innlandet 03.11.2023. Sist oppdatert 08.11.2023.

Nord-Aurdal og Sør-Aurdal er først i løypa når Statsforvalteren i Innlandet tar fatt på ny kommunerunde på mandag. Fremover skal statsforvalter Knut Storberget og fagfolk i embetet på veien for å besøke alle de 46 kommunene.

Programmet omfatter skolebesøk på en midlertidig skole og konsekvenser av «Hans», næringsutvikling, åpning av avdeling på Fekjær-tunet og andre aktuelle saker.

Å kjenne kommunene godt og vite hvilke behov, muligheter og utfordringer de har, er avgjørende for både statsforvalter Knut Storberget og for embetet. Å ha god dialog med kommunene er sentralt i oppdraget. Som statens representant i fylket er vi et bindeledd som først formidler nasjonal politikk og vedtak ut, og deretter følger vi opp hvordan det virker og formidler tilbake til oppdragsgiverne. Det er løpende kontakt mellom embetet og kommunene, og daglig foregår det både veiledning og opplæring.

Da Storberget var ny statsforvalter i 2019, la han og ansatte ut på en besøksrunde der de i løpet av 100 dager skulle besøke alle 46 kommuner. Formålet var blant annet å bli kjent i hele fylket, og bringe fagfolk og ledere fra både Statsforvalter og kommuner sammen.

Her kan du se fra besøket i Sør-Aurdal i 2019:

Les også..

klubbmesterskap

Jaktlagskyting – nytt stedBEKJENTGJØRELSE 

Den årlige jaktlagsskytingen mellom jaktlagene i Sør-Aurdal og Øvre Ådal ...
Salto logo

SommeravslutningBEKJENTGJØRELSE 

Sommeravslutning – søndag 27. april kl. 14:00–16:30 på Storruste. Alle ...
Foto: Valdresmusea_Bautahaugen samlinger_VFF 724 Røang_Herbarium

Arkivkveld i HedalenKUNNGJERING 

Bautahaugen samlinger og Valdresmusea arrangerer igjen arkivkveld i Hedalen! Under ...
Sollgunn Vårlid Stensæter

«Som ringer i vann»

Preken første påskedag Hedalen stavkirke 20.04.25 Påsken er en tid ...
Arnfinn von Fyren Horne

Glemte skatter: Norges eldste steinkirker fra 1200-tallet

I Norges landskap, fra kystens klipper til innlandets bølgende åser, ...
Kviss

Valdresmål – kviss

Håkon Bakkene, Synnøve Fjelltun og Marianne Granheim Trøyflat har sammen ...