Bronsemedalje

Sterk prestasjon av begnadøl

Publisert av Arne Heimestøl 27.06.2022. Sist oppdatert 27.06.2022.

41 år gamle Marcin Tomasz Gasiorowski fra Begnadalen IL vant søndag bronse i kulestøt i NM i friidrett. Hovedmesterskapet i friidrett for seniorer ble arrangert på Øverlands Minde i Stjørdal 24.–26. juni.

Øvelsen kulestøt har som hensikt å «støte» en tung metallkule så langt som mulig, med bare en hånd. Kula som ble brukt i denne konkurransen, veier 7,26 kg.

Marcus Thomsen vant med et støt på 20,50 m. På andreplass kom Sven Martin Skagestad med et støt på 17,43 m. Tredjeplassen og bronse gikk altså til Marcin Tomasz Gasiorowski fra Begnadalen IL. Hans lengste støt var på 16,00 m.

Vanskelige forhold

– Det var vanskelige forhold med regn da konkurransen startet, forteller Gasiorowski. Forholdene bedret seg etter hvert. – Jeg var heldig og fikk til seks gode støt. Resultatet jeg oppnådde i dag, er det beste jeg har prestert i Norge, sier Gasiorowski, som kommer fra Polen.

– Skal feires

– Denne prestasjonen skal vi feire på Begna Bruk førstkommende onsdag, der Gasiorowski er ansatt, sier Kjell Nybakke. Nybakke er styremedlem i Begnadalen IL og plassjef på Begna Bruk.

Les også..

Vegarbeid

BEKJENTGJØRELSE: Vegarbeid pågår på Hedals-engene i dag og noe spredt ...

Mitt Sør-Aurdal SA foreslås oppløst – ber andelseiere om siste innbetaling

Mitt Sør-Aurdal SA foreslås oppløst. På et ekstraordinært årsmøte 11. ...

Dugnad ved Hedalen stavkirke

Mandag 11. mai ble det arrangert dugnad ved Hedalen stavkirke. ...
HIL-logo

Dugnad på stadion, grusbanen og i aktivitetsparken

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen idrettslag trenger din hjelp! Fredag 29. mai kl. ...
Hedalen stavkirke. Foto: Helge Nordby

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til pinsegudstjeneste med dåp i Hedalen stavkirke søndag ...

17. mai 2026

Her følger flere bilde- og videoglimt fra 17. mai 2026. ...