Arbeidsutvalget

Statusrapport fra arbeidsutvalget «Bærekraftig kommuneøkonomi»

Publisert av Arne Heimestøl 30.05.2022. Sist oppdatert 29.05.2022.

10. mars 2022 valgte kommunestyret et arbeidsutvalg som skulle finne løsninger for en langsiktig og bærekraftig kommuneøkonomi. Vi har utfordret ordfører Marit Hougsrud til å orientere om utvalgets arbeid. Her er svaret vi har mottatt fra ordføreren:

«Vi har til nå hatt seks møter i arbeidsutvalget. Der har vi gått gjennom alle sektorene, samt at vi har hatt orienteringer om økonomi. Det vil si at alle kommunalsjefene, samt økonomisjefen har i tur og orden deltatt på møtene og svart på spørsmål.

Kommunedirektøren har deltatt på alle møtene. Gjennom dette har vi gått gjennom tjenestene og lært mye mer om tjenestene vi utfører, noe vi (i alle fall jeg) syns har vært svært nyttig. Vi har hatt en uformell form på møtene, vi har hatt det høyt under taket og det har vært rom for å komme med alle slags spørsmål og forslag.   

Det er et vanskelig arbeid, og løsningen på kommunens økonomiske utfordringer løses ikke ved noen kjappe pennestrøk av oss. Dette er et langsiktig arbeid, og vi må forsøke å se hele kommunen under ett og ha et lengre perspektiv.

Når arbeidet i gruppa er ferdig vil det komme en sak til kommunestyret, der vi vil be administrasjonen se nærmere på noen områder og gjøre noen utredninger. Denne saken skal behandles av kommunestyret den 16. juni.»  

Dette er arbeidsutvalget

RepresentantPartiFunksjon
Marit HougsrudSpLeder
Olav Kristian HusebyHMedlem
Svein Erik WoldSpMedlem
Magnhild Huseby BolstadHMedlem
Mikael OlmhusSpVara
Roger KjensrudApMedlem
Inger Lise DamsloraApMedlem
Gunnar HeieneFrPMedlem
Kjell EriksenTPKVara

Les også..

Nesbyen- Hedalen veglag informerer

REGN MED VENTETID: Det pågår vegarbeid på Vassfarvegen på strekningen ...
SAUS. Foto: Arne Heimestøl

Før toget går – romprogrammet og økonomien må på bordet

LEIAREN: Kommunestyret har bestemt kvar Nye Sør-Aurdal ungdomsskule skal byggjast ...
Gangfelt

Formannskapet sa nei

Statens vegvesen hadde foreslått å fjerne gangfeltet på E16 ved ...
Arkivbilde

Velkommen til julemessa 15. november

BEKJENTGJØRELSE: Også i år inviterer Hedalen misjonsforening til julemesse på ...

Stinn brakke og skrekkelig god stemning på halloweenfesten

Det var stinn brakke på Lokalet i Hedalen lørdag kveld ...
Knut Storberget

Statsforvalteren advarer om et farligere og mer uforutsigbart verdensbilde

På beredskapskonferansen på Fagernes forrige uke løftet statsforvalter Knut Storberget ...