Sommerskole. Fotball på Hedalen stadion

Sommerskole i Hedalen

Publisert av Tommy Hartvigsen Nordby 03.07.2021. Sist oppdatert 03.07.2021.

Sør-Aurdal kommune arrangerer sommerskole i ukene 25 og 26. Kommunen har mottatt midler fra Utdanningsdirektoratet for å tilby sommerskole til barn og unge i kommunen. I Hedalen har det vært to tilbud.

Vi har hatt sommercamp i to uker, der vi har gjort følgende: fotball, volleyball og andre aktiviteter på fotballbanen og i gymsalen. Vi har også badet på Storrustedammen, hatt frisbeegolf på Leira, tatt tur til Landsvelta, hatt et par sykkelturer og vært med Vassfaret leirskole til Bergstjern en dag. 

På Leira

Første uka var vi 12 unger + oss, og den siste uka har vi vært ca. sju stykker, alle fra Hedalen unntatt én. Vi har hatt det veldig bra hele gjengen, vil jeg påstå, og været har vært helt nydelig. Kommunen har vært gode til å samarbeide med oss, og det samme har Geir og Anne Ingunn fra Vassfaret leirskole som badevakt og hjelp dersom det skulle være noen problemer.

Dette er første gang jeg og Magnus har gjort noe sånt, så det var veldig kjekt og en god erfaring, spesielt for meg som skal bli lærer om et par år. 🙂

På sykkeltur
Fra Landsendvelta

Hilsen fra Tommy Hartvigsen Nordby og Magnus Vaaten Rolfsen

Les også..

Onsdagstreff med mat og trivsel på Hedalsheimen

Onsdagstreffene som Klara, Marly, Magnhild, Karin og Kari arrangerer på ...
Gjertrud på jakt

Jegerprøvekurs

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen jeger- og fiskerforening avholder jegerprøvekurs for deg som ...
Muggedalsdammen Foto: Sigrid Haugen

Hvor kommer de fra?

YTRING: Jeg har hatt stor glede av å lese om ...
Hedalen naturbarnehage. Foto: Dagfinn Heimestøl

Justering av gebyrsatser for barnehager i 2026

Kommunestyret i Sør-Aurdal har vedtatt nytt gebyrregulativ for barnehager som ...
KI-generert bilde

Informasjon fra Valdres legevakt jul og nyttår 2025

Det er forventet høy pågang på legevakten i romjulen og ...

Kommunestyret fjerner dirigentstillinger – styrker kulturmidler til lagene

Kommunestyret i Sør-Aurdal vedtok i budsjettmøtet 11.12.2025 enstemmig å fjerne ...