Ordfører Marit Hougsrud (Sp). Foto: Arne G. Perlestenbakken

Hilsen fra ordfører MaritYTRING 

Publisert av Arne Heimestøl 26.02.2021. Sist oppdatert 26.02.2021.

Etter noen møterike dager har jeg en rolig fredag på hjemmekontor. Det er alltid godt å få rydda i både e-post og i hodet mot slutten av uka. Vi har hatt kommunestyremøte denne uka, der vi hadde en innholdsrik spørretime.

Og vi har blant annet behandlet reformen «Leve hele Livet», retningslinjer for snøskuterkjøring, vi har uttalt oss om Normann-rapporten og vedtatt videre jobbing med et pilotprosjekt som omhandler samfunnsutviklerrollen! Det ble et godt møte!

Bursdagssang ble det også, siden varaordfører Olav Kristian fyller 60 år fredag 26. februar! Gratulerer med dagen Olav Kristian, under normale omstendigheter hadde jeg vurdert å komme på frokost!

Vi har også hatt beredskapsmøte denne uka, der det ble bestemt at vi skal fortsatt følge de nasjonale anbefalingene. Det betyr at vi ikke åpner opp for organisert aktivitet for voksne.

Jeg er litt lei meg for det, for jeg vet at det er mange som har veldig lyst til å komme i gang igjen med sin aktivitet. Samtidig så ser jeg på nyhetene i dag at smittetallene er stigende i Norge, og alle har antageligvis fått med seg smittesituasjonen på Fondsbu.

Når det gjelder vaksineringen i vår kommune, så går det som forventet: Sakte, men sikkert framover. Vi får ikke gjort dette noe fortere, siden tildelte doser er som det er.

Dette betyr at vi må bare vente på bedre tider! Vi må fortsette med å være forsiktig, for det har funka så bra til nå! Så jeg kan ikke si annet enn: HOLD UT!

Til uka har ungene vinterferie, og jeg har tenkt å ta noen dager fri sammen med dem! God vinterferie til dere som skal ha det! Og god helg!

Det er meldt fint vær! Nyt det!

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Gå med oss onsdag 29. oktober

BEKJENTGJØRELSE: Vi møtes ved parkeringa til Fekjær psykiatriske senter kl. ...
15 aktive deltakere

Fermentering på Kroken

Tirsdag samlet 15 optimister seg på Kroken for å lære ...
Klump og øks

Gjenfunnet etter 4000 år

Steinplukking er en aktivitet for spesielt interesserte. Det har aldri ...
Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 4. november kl. 18.30. på Kroken, vi synger ...
Hedalen stavkirke august 2023. Foto: Knut Digene

Språk og skrift i Hedalen ca. 1050–1537

Denne artikkelen er skrevet som bakgrunn for prosjektet om stedsnavn ...
Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter søker til nyopprettede stillinger sykepleier, sosionom og helsefagarbeider

STILLINGSANNONSE: Fekjær psykiatriske senter (FPS) er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten. ...