Nye leger

Til Sør-Aurdal kommune ved Marit Hougsrud – Helsetjenester i grenselandYTRING 

Publisert av Anette Hougsrud, Begnadalen sanitetsforening og Svein Harald Lie, Hedalen helselag 26.01.2021. Sist oppdatert 25.01.2021.

Redusert åpningstid på Nes legesenter vil ramme 500 av Sør-Aurdal sine innbyggere. I særlig grad eldre, barn og kronisk syke som har hyppig behov for legetjenester.

Begnadalen sanitetsforening og Hedalen helselag ber Sør-Aurdal kommune om å gjøre alt for at samarbeidet med Ringerike om Nes legekontor kan fortsette.

Vi har sett at årlig kostnad for kommunen ikke er stor.

Dette arbeidet kan sees som en del av et større bilde, som dreier seg om øyeblikkelig hjelp, legevakt og veien til nærmeste sykehus. I Begnadalen og Hedalen har vi i de fleste familier vonde opplevelser fra slike situasjoner.

Ingen har etterspurt disse erfaringene.

Vi ber Sør-Aurdal kommune om å gjøre alt, nå og framover, for at befolkningen kan ha en avklart tilgang til legevakt i Ringerike når det er nødvendig og best for pasienten.

Vi ber om en avklart tilgang til øyeblikkelig hjelp og innleggelse på Ringerike sykehus, vårt nærmeste sykehus.

Helse Sør-Øst sin opptreden i sykehussaken i Innlandet er ikke til å tro.

Nevnte instanser er gitt et samfunnsoppdrag som skal løses til beste for hver eneste innbyggers liv, helse og trygghet.

Begnadalen/Hedalen 25. januar 2021

Underskrift

Les også..

Hedalen helselag

Tren med ossBEKJENTGJØRELSE 

TREN MED OSS tirsdag 12. des. kl. 17.30. – 18.30. ...
Aage Sogn

Konserter i Den kulturelle spaserstokkenBEKJENTGJØRELSE 

Onsdag 13. desember kan du få med deg julekonsert med ...
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Jul med valdresmål og meining

Vi som var så heldig å ha billett til konserten ...
Ordfører Marit Hougsrud Foto: Arne Heimestøl

Orientering eller sak?

Ordfører Marit Hougsrud har sendt ut innkalling til kommunestyremøtet 14. ...
Salto logo

GrøtfestBEKJENTGJØRELSE 

på Kroken for både ute- og innegruppa, torsdag 14.12. kl. 17:30–19:00.
Hakkebakkeskogen

Bli med til HakkebakkeskogenYTRING 

På lokalet den 16. og 17. desember det skjer.Vi ønsker ...