Influensavaksine

Vaksine mot influensa

Publisert av Arne Heimestøl 14.10.2020. Sist oppdatert 14.10.2020.

– Årets influensavaksine har kommet, og med pågående koronapandemi er det svært viktig å ta vaksinen. Det blir vaksinering av risikogruppene 21/10 og 22/10 i kantina på Tingvoll, skriver kommunen på sin hjemmeside.

På Nes også

Nes legekontor starter vaksinering uke 42.

På grunn av covid-19 er det ikke drop-in for vaksinering, tidspunkt må avtales. Ring eller send sms for avtale.

Influensavaksinering høsten 2020

– Risikogruppene for influensa og Covid-19 er delvis overlappende. Det er ikke mulig å skille kliniske tegn på de to sykdommene. Det er også mulig å være smittet med begge virus samtidig, skriver Folkehelseinstituttet på sin hjemmeside.

– Influensavaksinen er kun effektiv mot infeksjon forårsaket av influensavirus, og vil ikke beskytte mot covid-19. Vaksinering er likevel viktig for å unngå alvorlig influensasykdom, redusere risikoen for dobbeltinfeksjon med influensa og covid-19, unngå at helsepersonell blir syke på grunn av influensa, og for å hindre at influensaepidemien ytterligere forverrer situasjonen i en helsetjeneste som kan være overbelastet av covid-19.

Les også..

Hedalen helselag ny logo

ÅrsmøteBEKJENTGJØRELSE 

Velkommen til årsmøte tirsdag 28. mars kl. 19.00 på Kroken. ...
Digihjelp

DigihjelpBEKJENTGJØRELSE 

Torsdag 13. mars er det digihjelp på biblioteket kl. 15.00–16.00. ...
Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter. 12 mil fra Oslo og Gardermoen. KLINIKKOVERLEGEANNONSE 

Fekjær psykiatriske senter (FPS) er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten. Vi ...
Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter. 12 mil fra Oslo og Gardermoen. Psykologspesialist – 100 % stillingANNONSE 

Er du vår nye psykologspesialist i et unikt behandlingsmiljø? Fekjær ...
lupe

Kan Sør-Aurdal komme på ROBEK-lista?

Sør-Aurdal kommune står overfor betydelige økonomiske utfordringer og kan havne ...
Den kulturelle spaserstokken

Trivelig musikkstund på Hedalsheimen

Sist torsdag var Den kulturelle spaserstokken igjen på besøk, og ...