Kommunestyremøte i Sør-Aurdalshallen

Interessant rekkefølge

Publisert av Arne Heimestøl 22.06.2020. Sist oppdatert 22.06.2020.

Torsdag 18. juni behandlet kommunestyret saken «Revidering av delegeringsreglement og reglementshefte for Sør-Aurdal kommune».

Det ble reist spørsmål om saken egentlig burde ha vært på høring hos eldrerådet og rådet for mennesker med nedsatt funksjonshemming.

Olav Kristian Huseby (H) snekrer ofte forslag til vedtak, og han fikk kommunestyret med på denne formuleringen:

«Kommunestyret vedtar revidert reglementshefte og delegeringsreglementet som presentert, etter behandling er foretatt hos Eldrerådet og Rådet for mennesker med nedsatt funksjonshemming.»

Vi har spurt Huseby om hva som bør skje om høringsinstansene har innvendinger til kommunestyrets vedtak.

– Om noen av rådene har innvendinger, må saken opp igjen i kommunestyret, sier gruppelederen i Høyre.

Les også..

Her passerer Veidekke krysset mellom fv. 243 og vegen til Tollefsrud i Begnadalen

To fylkesveger i Sør-Aurdal får ny asfalt

To strekninger på fylkesvegnettet i Sør-Aurdal skal etter planen få ...
Hedalen stavkirke. Foto: Dagfinn Heimestøl

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 23. august ...
Svømmehallen i Bagn

Seniorsvømming

BEKJENTGJØRELSE: Seniorsvømminga i svømmehallen på Bagn starter opp igjen fredag ...
Hedalen helselag ny logo

Gå med oss onsdag 19. august

BEKJENTGJØRELSE: Vi møtes midt oppe på Jennlismyra kl. 18.00 og ...
Bjørn Lien

366 personer i Sør-Aurdal står utenfor arbeid og utdanning

Ved utgangen av 2025 sto 366 personer mellom 20 og ...