Glimt fra Vassfardagen

Vassfardag på Skrukkefyllhaugen

Publisert av Arne Heimestøl 20.06.2019. Sist oppdatert 20.05.2020.

Søndag 23. juni er det igjen «Vassfardag» på Skrukkefyllhaugen i Vassfaret. Vassfardagen er blitt en tradisjon og arrangeres for 7. gang. Dagen skal være noe for folk i alle aldere.

Det er et rikholdig program bestående av både lokalhistorie, nyttig informasjon og underholdning, samtidig med utstillinger og salg av lokalproduserte varer. For de minste er det aktiviteter av mange slag, blant annet snekring av fuglekasser, fiskekonkurranse, kajakkpadling og mye mer.

Ett av hovedpoengene med en slik dag, er å knytte begge sider av vassfardalen sammen i et felles arrangement. Derfor blir vegen over til Flå åpen denne dagen, slik at også hallingene kan komme enkelt ned til Skrukkefyllhaugen.

Arrangementet er gratis, men det kan være lurt å ha med kontanter hvis du skal kjøpe mat eller andre ting. Det er nemlig ikke mobildekning på Skrukkefyllhaugen, slik at vipps og andre elektroniske betalingssystemer virker dårlig.

Arrangementet starter kl.11. 00 og avsluttes utpå ettermiddagen en gang, etter at alle, forhåpentligvis, har hatt en hyggelig vassfaropplevelse.

Rundt 400 personer var innom vassfardagen 2018
Rundt 400 personer var innom vassfardagen 2018

Les også..

Sør-Aurdal Energi

Endrer ikke nettleia nå

Daglig leder i Sør-Aurdal Energi, Nils Martin Sætrang, opplyser at ...
Formannskapet 2023–2027: Ordfører Marit Hougsrud (Sp), varaordfører Ståle Borgersen (H), Catrine Hagen (Ap), Svein Erik Wold (Sp) og Roger Kjensrud (Ap)

Jamlege orienteringarLEIAREN 

Sør-Aurdal kommune har gjennomført ei stor opprusting av Hedalen barne- ...

Vi trenger mer penger til busstransport i Innlandet!YTRING 

Bussrutene som Innlandet fylkeskommune har ansvar for, er for mange ...
Kino

Bygdekino torsdag 16. januarBEKJENTGJØRELSE 

Velkommen til bygdekino på Nordre Lokalet torsdag 16. januar. Vårhalvåret ...
Åsli skolehus Foto: Olav Kristian Huseby

Årsmøte Åsli Skolehus ALBEKJENTGJØRELSE 

Søndag 19. januar kl 15.00 på Sør-Hedalen Ungdomslokale (Hedalsvegen 1543) ...
Framtidas klasserom?

Hvorfor må skolene jobbe med kunstig intelligens (KI)?

Kunstig intelligens (KI) er i ferd med å endre samfunnet ...