Hull i vegen

Hva kan vegstyret gjøre?

Publisert av Arne Heimestøl 21.08.2020. Sist oppdatert 21.08.2020.

Store deler av Teinvassåsevegen/Vassfarvegen er i god stand. For en tid siden ble det lagt asfalt i Todalsbakkene og på Teinvassåsen. Strekningen fra Reset til fylkesveg 243 trenger vedlikehold. Et eksempel på dette ser vi på bildet ovenfor.

Det er tatt ved Petatmyra, og der har hullene i vegen har vært i lengre tid. Etter det Hedalen.no erfarer, er det en hytteeier som har flyttet skiltet dit, slik at de som ferdes etter vegen, skal være advart.

Øverst i Resbakken har den ene siden av vegen sunket ned. Flere steder er vegen humpete. Den ligner til forveksling kvaliteten fylkesvegen har i Åsli. Oppsummert kan en vel si at den dårligste delen av bomvegen mellom Nesbyen og Hedalen er på hedalssida.

Vi har spurt styreleder Håkon Storeli om hvilke planer styret har om vedlikeholdsarbeider på denne strekningen. Han opplyser at det skal være et styremøte i nærmeste framtid. Der skal en drøfte hva som kan gjøres på nevnte vegstrekning.

Les også..

Hedalen helselag

Gå med oss onsdag 17. septembere

BEKJENTGJØRELSE: Vi gjentar turen vi gikk 28. mai og møtes ...
Arkivbilde av kommunestyret

Seks nye og sju endrede navn

Kommunestyret i Sør-Aurdal har enstemmig vedtatt seks nye vegnavn som ...
Kulturpris

Hedalen.no i 2018

På Hedalen.no kunne leserne i 2018 følge både nye satsinger ...
Tautrekking

Idrettens dag 2025

Søndag 7. september arrangerte Hedalen idrettslag den tradisjonsrike Idrettens dag, ...

Godt fiske i Vassfaret

Sommeren og høsten har bydd på godt fiske i Vassfaret, ...
Kaffestund med allsang

Trivelig samling på Hedalsheimen

Sist søndag arrangerte foreningen Hedalsheimens venner kaffestund med allsang for ...