Fotballavslutning for Hedalen IL og Begnadalen IL
Rundt 60 premier ble delt ut da Hedalen IL og Begnadalen IL inviterte til årets fotballavslutning på Hedalen barne- og ungdomsskole forrige søndag.
En vellykket fotballsesong krever innsats fra mange, og fotballgruppa benyttet anledningen til å rette en stor takk til alle som har stått på gjennom året: trenere, lagledere, dommere, kioskvakter, kampverter, banemannskap, sjåfører og den trofaste heiagjengen.
– Fotball er mer enn å løpe etter en ball. Det er også sosialt og skaper samhold og vennskap, sier Øystein Fossholt, leder i fotballgruppa til HIL.
15 aktive dommere – et sterkt dommermiljø
Idrettslagene kunne også glede seg over hele 15 aktive dommere i denne sesongen. Dette er et imponerende tall og et viktig bidrag til å gjennomføre kamper.

Anerkjennelse til tre ildsjeler
Som en ekstra markering fikk Vegard Vestrom, Lars Elsrud (ikke til stede) og Gunnar Fossholt en oppmerksomhet for mange års innsats som trenere og tilretteleggere for en fin ungdomsgruppe.

Pølser, saft og kaker – sosial avslutning
Etter premieutdelingen ble det servert pølser, saft, kaffe og kaker – slik en ekte fotballavslutning skal være. Store og små koste seg mens praten gikk.
Damelag
I tillegg til alle barnelagene har det også vært faste treninger og enkelte kamper for damelaget gjennom sesongen. Dette har også vært et sosialt tilbud med stor vekt på trivsel og samhold.
Neste sesong
Fotballgruppa kan melde at arbeidet allerede er i gang med å planlegge 2026-sesongen.
Har du lyst til å spille fotball? Ta kontakt med Øystein på 91 19 29 13.

































