Vil gjerne flytte til Hedalen

Ønsker å flytte til Hedalen

Publisert av Arne Heimestøl 07.02.2024. Sist oppdatert 06.02.2024.

Torunn Fossholm (35 år), Magnus Lutnæs Aas (34 år) og barna Agnes (4 1/2 år) og Iben (2 1/2 år) ønsker å flytte til Hedalen sommeren 2024. Nå er Torunn og Magnus på jakt etter jobb og bolig.

Mange drømmer

– Vi drømmer om et landlig liv, i nærheten av både familien og gode venner. Vi drømmer om stor plass og et engasjert lokalmiljø. Jeg savner spesielt ungdomslaget og et nærmiljø som det er lett å være engasjert i, sier Torunn.

– Og jeg er glad i trening og friluft, og gleder seg til å bli kjent med de mulighetene som finnes i Hedalen og Valdres, forteller Magnus.

– Jentene våre har kusiner og fetter, samt flere venner i bygda. De er spente på en ny hverdag, selv om de ikke helt forstår hva det innebærer, forteller paret.

På utkikk etter jobb

Torunn er utdannet lærer, og har jobbet 12 år i skolen. Hun håper på en jobb i skolen i kommunen, men er også interessert i andre muligheter for jobb.

Magnus forteller at han er utdannet journalist med over 10 års erfaring fra blant annet NRK, Dagbladet og flere lokalaviser. Han kan likevel godt tenke seg å prøve seg i andre bransjer, og er åpen for mange ulike jobbmuligheter. 

Ta gjerne kontakt med Torunn og Magnus

Les også..

Nesbyen- Hedalen veglag informerer

REGN MED VENTETID: Det pågår vegarbeid på Vassfarvegen på strekningen ...
SAUS. Foto: Arne Heimestøl

Før toget går – romprogrammet og økonomien må på bordet

LEIAREN: Kommunestyret har bestemt kvar Nye Sør-Aurdal ungdomsskule skal byggjast ...
Gangfelt

Formannskapet sa nei

Statens vegvesen hadde foreslått å fjerne gangfeltet på E16 ved ...
Arkivbilde

Velkommen til julemessa 15. november

BEKJENTGJØRELSE: Også i år inviterer Hedalen misjonsforening til julemesse på ...

Stinn brakke og skrekkelig god stemning på halloweenfesten

Det var stinn brakke på Lokalet i Hedalen lørdag kveld ...
Knut Storberget

Statsforvalteren advarer om et farligere og mer uforutsigbart verdensbilde

På beredskapskonferansen på Fagernes forrige uke løftet statsforvalter Knut Storberget ...