Veg nord i Hedalen

Flere veger trenger vedlikehold

Publisert av Arne Heimestøl 28.08.2021. Sist oppdatert 27.08.2021.

Hedalen.no har fått innspill fra en leser som reagerer på dårlig vegkvalitet på strekningen Hedalen stavkirke – Teinvassåsen. Redaksjonen har foreløpig tatt saken opp med Sør-Aurdal kommune og Nesbyen–Hedalen veglag.

Kommunens vegstubb

Rådgiver Bjørnar Fjeld i Sør-Aurdal kommune opplyser at det er planlagt vedlikehold på den 700 meter lange strekningen fra kontainerne til bommen nord for Søbekkseter-vegskillet.

– Stedvis langs denne strekningen er asfalten borte, så planen er å reasfaltere disse partiene nå i høst. Jeg har ikke 100 % oversikt p.t, men jeg tror det var på befaring med entreprenør der i forrige uke og håper asfaltering blir utført så snart entreprenøren har anledning, sier Fjeld.

Fra bommen til Teinvassåsen

Styreleder i Nesbyen–Hedalen veglag, Ole Håkon Storeli, sier at veglaget hadde planer om å bruke kaldasfalt til å reparere hull og sår i vegbanen fra bommen til Teinvassåsen.

Veglaget hadde ikke nok kaldasfalt og håper nå på samordning med Sør-Aurdal kommune sine arbeider slik at asfalt kan legges der det er behov for reparasjoner på vegen mot Teinvassåsen.

Les også..

Tingvoll. Foto: Arne Heimestøl

Statsforvalteren: Vedtaket står – men kommunestyret brøt reglene

Statsforvalteren har slått fast at Sør-Aurdal kommunestyre gjorde prosessuelle feil ...

Ymse fra helselaget

Helselagstur 21. august gikk til Akershus slott og museer. Vi ...
Emma

Barnedåp

Emma ble døpt i Hedalen stavkirke søndag 19. oktober. Her ...

Barnedåp

Eirik ble døpt i Hedalen stavkirke søndag 19. oktober.
Årbok for Valdres

Ny årbok frå Valdres Historielag: Utvandring og migrasjon i fokus

I ei pressemelding frå Valdres Historielag les vi at Årbok ...
Vaksinering

Tryggere vinter med vaksine – dette anbefaler FHI

Folkehelseinstituttet (FHI) anbefaler at eldre og personer i risikogrupper tar ...