Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter invitert til å møte statsminister Erna Solberg

Publisert av Arne Heimestøl 29.06.2021. Sist oppdatert 28.06.2021.

Mandag 28. juni mottok Fekjær psykiatriske senter en telefon fra statsministerens kontor med følgende budskap:

Statsminister Erna Solberg ønsker å møte Institusjonssjef Elling Fekjær, og helst sammen med en innlagt pasient, i morgen i Oslo.

Det er satt av to timer til møtet i dag. – Statsministeren ønsker å høre om Fekjær generelt, om psykiatrisk behandling på et senter utenfor de store byene, og om de resultater Fekjær oppnår. NRK og andre media vil være tilstede under deler av møtet, opplyser Elling.

En ung dame på 30 år ble forespurt om hun ønsker å bli med til Oslo for å møte statsministeren. – Selvsagt sier jeg ja. Jeg brenner for å slå et slag for psykiatrien generelt og for at flere får et godt behandlingstilbud, sa kvinnen.

Det ble en hektisk ettermiddag og kveld på Fekjær i går. – Nå gleder vi oss til å møte statsministeren. Vårt mål er å gjøre psykiatrien enda bedre, sier Elling.

Les også..

Emma

Barnedåp

Emma ble døpt i Hedalen stavkirke søndag 19. oktober. Her ...

Barnedåp

Eirik ble døpt i Hedalen stavkirke søndag 19. oktober.
Årbok for Valdres

Ny årbok frå Valdres Historielag: Utvandring og migrasjon i fokus

I ei pressemelding frå Valdres Historielag les vi at Årbok ...
Vaksinering

Tryggere vinter med vaksine – dette anbefaler FHI

Folkehelseinstituttet (FHI) anbefaler at eldre og personer i risikogrupper tar ...
Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter søker til nyopprettede stillinger sykepleier, sosionom og helsefagarbeider

STILLINGSANNONSE: Fekjær psykiatriske senter (FPS) er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten. ...
HIL-logo

HØSTDUGNAD lørdag 25. oktober kl. 12.00

BEKJENTGJØRELSE: Vi rydder bort sommeren og gjør oss klar for ...