Æresmedlem Foto: Arne G. Perlestenbakken

Håvard Sukke utnevnt til æresmedlem i Hedalen ungdomslag

Publisert av Arne Heimestøl 02.01.2026. Sist oppdatert 02.01.2026.

Etter teaterforestillingen 4. juledag ble det et høytidelig øyeblikk på Nordre Lokalet Hedalen. For første gang på ti år delte Hedalen ungdomslag ut et æresmedlemskap – denne gangen til Håvard Sukke – for hans mangeårige og betydningsfulle innsats i laget.

Over tre tiår med frivillig arbeid

Det er ikke ofte Hedalen ungdomslag deler ut æresmedlemskap. Ifølge styreleder Benedicte Fossholm, som holdt talen, var det på tide igjen nå.

– I alle lag og foreninger finnes det mennesker som over lang tid legger ned en helt ekstraordinær innsats. Noen står på så standhaftig og så lenge at vi andre bør gi heder og ære for det, sa Benedicte fra scenen.

Hun fortalte at styret i ungdomslaget har besluttet å gi æresmedlemskapet til en person som gjennom egen entusiasme og drivkraft har bidratt enormt til laget. Selv om Håvard Sukke formelt avsluttet sitt styrearbeid i 2025, var han likevel på plass under årets forestilling for å bidra som frivillig.

– Det har vært utfordrende å fastslå nøyaktig når Håvard startet sitt engasjement, men ifølge ham selv begynte han som 19-åring. Det betyr rundt 34 år som aktiv frivillig i Hedalen ungdomslag, sa Benedicte.

Allsidig bidrag

I talen ble det trukket fram hvor bred og omfattende innsatsen til Håvard har vært. Han har markert seg som en dyktig skuespiller i revyer, men også lagt ned utallige timer bak kulissene. Vedlikehold, oppussing, styrearbeid og lederverv har vært en del av hans engasjement. Blant annet satt han som leder i ungdomslaget fra 1995 i flere år.

– Vi har sett ditt blide ansikt her til stadighet, på arrangementer, festligheter og dugnader – flere ganger i året. Du stiller alltid opp, sa Benedicte.

Fortsatt til stede

Selv etter at han har trådt ut av styret, fortsetter Sukke å bidra. – Under julas teaterforestillinger var han frivillig to kvelder på rad, med ansvar for billetter og kiosk – og var blant de siste som forlot Lokalet, fortalte Benedicte.

– En primusmotor i ungdomslaget

– Du har vært en primusmotor i ungdomslaget i alle år og gjort en fantastisk innsats. Det er en stor ære å få utnevne deg til æresmedlem av Hedalen ungdomslag, avsluttet Benedicte til stor applaus fra salen.

Les også..

Flishøvling med hest på Bautahaugen i Hedalen 9. mai 2026

KUNNGJERING: Endeleg skal stogo Brakadokka få flistak att! Lenge har ...
Ledighet i januar

På tide å søke sommerjobb – mange ledige stillinger i Innlandet

Ledigheten i Innlandet holder seg fortsatt lav, samtidig som arbeidsgivere ...

Jakt nordre Hedalen sameie

ANNONSE: Nordre Hedalen sameie lyser ut elgjakt for 5 år ...
Logo Hedalen idrettslag

Innkalling til årsmøte i HIL

BEKJENTGJØRELSE: Årsmøtet i Hedalen idrettslag avholdes søndag 15. mars kl. ...
Kake

Kurs i kakepynting – Hedalen barne- og ungdomsskole

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til en smakfull og kreativ lørdag! Har du ...

Årsmøte 2026

BEKJENTGJØRELSE: Mandag 16. mars 2026 kl. 19.00. på Kroken Årsmøtesaker. ...