Hedalen ungdomslag presenterer «Den spanske flue»
BEKJENTGJØRELSE:
Den spanske flue spilles for fjerde gang her i Hedalen. I 2025 er, naturlig nok, deler av ensemblet fornyet, men vi lover likevel en underholdende romjulskveld!
Forestillinger:
- 27. desember kl. 19.00
- 28. desember kl. 18.00
4. dagsfest etter forestillingen.
Billetter reserveres hos:
Heidi (tlf. 48 60 32 32) eller Bodil (tlf. 95 99 24 38) E-post: bodil@hedalen.no




Gled deg, pappa – her er jeg!
Vi reiser tilbake til Oslo på 1950-tallet, og hjem til en av byens mest anstendige familier. Hos sennepsgrossist Ludvig Klinke lever en familie på tre et tilsynelatende normalt familieliv – uten hemmeligheter eller familiære intriger. Eller?
Datteren skal giftes bort til en passende ektemann, sønn av selveste ordføreren. Men hva skjer når ordførerens sønn vikles inn i grossistens noe snuskete fortid? Og hvordan skal Emma Klinke – fruen i huset og leder av sedelighetsforeningen – kunne leve med de utsvevende eskapadene som etter hvert avsløres?
Møt Emma og Ludvig, Henrik Meisel og resten av bøtteballetten på Nordre Lokalet i jula.

























