20250621_0014

Fotballavslutning

Publisert av Arne Heimestøl 06.07.2025. Sist oppdatert 01.07.2025.

Lørdag 21. juni ble vårsesongens siste kamp spilt før sommerferien. Etter kampen ble fotballagene i G12- og G13-serien invitert til en liten sesongavslutning i finværet.

– Lagene har to engasjerte og dedikerte trenere, Gunnar Fossholt og Vegard Vestrom. De har skapt et flott fotballmiljø for disse barna og ungdommene, forteller Øystein Fossholt.

Han påpeker at frafallet i idretten ofte er stort i denne alderen. – Derfor fikk trenerne, sammen med noen ivrige foreldre i gruppa, ideen om å arrangere en liten «fotballfest» før ferien – for å skape mer liv rundt hjemmekampene og vise ungdommene at vi setter stor pris på at de fortsetter med fotball.

G 13 Raufoss

Sterkt kampresultat

G13-laget manglet mange av sine faste spillere denne dagen, men fikk god støtte fra dyktige G12-spillere. – Resultatet var heller ikke dårlig, særlig med tanke på at vi møtte «storebror» Raufoss. Kampen endte 6–6, forteller Fossholt.

Les også..

Hedalen naturbarnehage. Foto: Dagfinn Heimestøl

Nytt om barnehagene i kommunen

Fra 1. august 2025 settes maksprisen for barnehageplass i Sør-Aurdal ...
Trollfossen i Vidalen. Foto: Tor Ola Skogstad

Vestre Vidalsvegen får ny bomløsning

BEKJENTGJØRELSE: Vestre Vidalsvegen, som tar av fra fv. 243 i ...
Alle

Med barkespade i Stugardsameiga 1967–68

Kristen R. Hagaseth er en kar fra Etnedalen som jeg ...
Velure og Jønnes

Evigvarende skogvern i en verden som stadig endrer seg?

YTRING: Innlandet er Norges største skogbruksfylke. Norske skoger har skapt ...
Markedsdag

Markedsdag 2025

BEKJENTGJØRELSE: Bli med når lag og foreninger, næringsliv, kommune og ...
Foto: Arne G. Perlestenbakken

Kirkelig fellesråd ber kommunen om hjelp

Sør-Aurdal kirkelige fellesråd (KFR) har gått med et samlet merforbruk ...