Fra venstre: Stine, Lise, Herman, Erik og Daniel. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Heder for lang og tro tjeneste

Publisert av Magne Ruud 05.07.2025. Sist oppdatert 05.07.2025.

Når det deles ut heder for lang og tro tjeneste, ser man ofte for seg et bilde av noen godt tilårskomne.

Ikke denne gangen.

Bente og Morten er i sin beste alder, men har likevel rukket å bidra til Hedalssamfunnet på flere måter – både i arbeidsliv og foreningsliv.

På avslutningsfesten for 10. klasse kom det fram at paret har hatt barn ved Hedalen barne- og ungdomsskole sammenhengende i hele 27 år. Tar man med noen år i barnehagen i starten, er det over 30 år hvor skolebygg og læringsarenaen har stått sentralt i familielivet.

I anledning avslutningen hadde foreldrene med seg marsipankake med påskriften:

Til Hedalen skole.
Takk for 27 trygge år.

En tydelig og rørende attest – kanskje den fineste en skole kan få.

Alle de fem barna var til stede. Det er god grunn til å tro at hele familien står bak den varme takken. Den yngste er nå klar til å finne sin egen yrkesvei. En er utdannet sykepleier, en er lærer, og to trakterer store anleggsmaskiner. En flott bukett unge mennesker!

Paret fikk diplom fra skolen, hvor ordlyden er som følger: «For lang og tro tjeneste ved Hedalen barne- og ungdomsskole i totalt 27 sammenhengende år». Et takkens bevis for holde skolen i gang – selve navet i bygdesamfunnet.

Morten og Bente
Foto: Arne G. Perlestenbakken

I en tid med omorganisering og innstramminger er det verdt å minne om hvor avgjørende et stabilt elevgrunnlag er. Uten det, ingen skole – og uten skole, et fattigere lokalsamfunn.

Ekteparet Fekjær Skogly har bidratt i overmål, ikke bare med barn, men også med tillit til – og tro på skolen i bygda som trygg og god læringsarena.

Les også..

Kristian Vidvei og Magne Omsrud Foto: Arne Heimestøl

Hedda Hytter – veien videre

Etter flere medieoppslag om bemanningsreduksjoner hos Hedda Hytter har det ...
Torodd Lybeck Foto: Bjørn Karsrud

Ny bok løftar fram kulturhistoriske dammar i Drammensvassdraget

Torodd Lybeck er aktuell med boka Brøtningsdammane – kulturhistoriske monument ...
Hytta

Skjulte krigshemmeligheter i Vassfar-hytte

Suzanne Clareus Weston er i dag eier av hytta Raggebu ...
Erling Sande. Foto: Senterpartiet

– Nå får du billigere vann og avløp – ny momsreduksjon sparer deg for en tusenlapp

PRESSEMELDING FRA SENTERPARTIET: Tirsdag 1. juli ble momsen på vann ...
Drosje

Bestillingsbussen

ANNONSE: Skal du til eller fra Hedalen, Bagn, Begnadalen, kan ...
Ola Jonny Fossholt

Etterlyste markering

Rehabiliteringen av Hedalen barne- og ungdomsskole er nå fullført. Prosjektet ...