Ola Jonny Fossholt

Etterlyste markering

Publisert av Arne Heimestøl 02.07.2025. Sist oppdatert 25.06.2025.

Rehabiliteringen av Hedalen barne- og ungdomsskole er nå fullført. Prosjektet har hatt en total kostnadsramme på omtrent 43 millioner kroner.

Ifølge kommunestyrerepresentant Ola Jonny Fossholt (Ap) har arbeidet ført til store forbedringer av skolens bygningsmasse, inkludert bedre tilrettelegging for universell utforming.

I kommunestyrets spørretime 19. juni stilte Fossholt spørsmål ved hvorfor det ikke har blitt gjennomført noen offisiell markering eller åpningsseremoni i regi av kommunen. Han pekte på prosjektets betydning for ansatte, elever og lokalsamfunnet, og uttrykte undring over mangelen på synlig feiring.

Fossholt tok til orde for at Sør-Aurdal kommune bør vurdere å arrangere en enkel, men verdig markering i samarbeid med skolen og Foreldrenes Arbeidsutvalg (FAU). Formålet bør være å vise takknemlighet til de som har stått for arbeidet og samtidig framheve den positive utviklingen for lokalsamfunnet og tilflyttere.

Ordfører Marit Hougsrud bad Fossholt sende spørsmålet skriftlig, og sa at kommunen vil komme tilbake til temaet seinere.

Les også..

Konsert i Den kulturelle spaserstokken – Musikkgalleriet

BEKJENTGJØRELSE: Sopran Marilyn Almeida og pianist Siril Valberg. Stjernedryss fra ...
Penger

Ny statlig ordning kan redusere studielånet kraftig i Sør-Aurdal

Fra 1. januar 2025 kan yrkesaktive som bosetter seg i ...
Logo HIL

Skigruppa informerer

BEKJENTGJØRELSE: Nå har vi endelig fått litt påfyll av snø ...

Ut på ski

MELDING LØRDAG 10. JANUAR: Nå har Hedalen idrettslag laget skiløyper ...
Tur

Én ting av gangen!

Gikk du inn i 2026 med et nyttårsforsett? Er du ...