Vinnerlaget

Full fart og stor innsats på TINE-stafetten i Hedalen!

Publisert av Arne Heimestøl 22.05.2025. Sist oppdatert 20.05.2025.

Tirsdag 13. mai gikk startskuddet for årets TINE-stafett ved Hedalen barne- og ungdomsskole.

Arrangementet samlet elever fra hele skolen, og alle de 8 lagene som stilte til start, var satt sammen på tvers av trinnene. – Det var super innsats fra alle sammen sier lærer Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad entusiastisk.

Etter en rekke spennende etapper og vekslinger, kunne vinnerlaget til slutt feire med både heder og premie. Alle elevene ble servert saft som en hyggelig avslutning på løpet, og som en ekstra oppmuntring fikk samtlige deltakere T-skjorter sponset av TINE.

Løypa

Verdens største stafett for ungdom

TINE-stafetten arrangeres årlig over hele landet, og er et samarbeid mellom TINE og Norges Friidrettsforbund. Stafetten ble etablert i 1993 og har siden vokst til å bli verdens største i sitt slag.

Formålet er å fremme fysisk aktivitet og fellesskap blant barn og unge. Hvert lag består av 8 elever – vanligvis 4 gutter og 4 jenter – som løper 200 meter hver. På Hedalen barne- og ungdomsskole valgte man å sette sammen lag på tvers av trinnene, noe som ga en ekstra sosial dimensjon til løpet.

Idrettsglede og fellesskap

TINE-stafetten er mer enn bare en konkurranse – det er en feiring av bevegelsesglede, lagånd og inkludering.

Neste år er det garantert mange som gleder seg til å delta igjen – kanskje enda raskere, enda sterkere, men like viktig: fortsatt sammen.

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Gå med oss

BEKJENTGJØRELSE: Onsdag 4. februar møtes vi ved Kroken kl. 11.00 ...
Kyrre Eikås Ottersen Foto: Arne G. Perlestenbakken

Dokumentarteater om norsk landbruk engasjerte publikum i Hedalen

Fredag 30. januar gjestet Teater Innlandet Nordre Lokalet med forestillingen ...
Gamlestua

Åpningstider i Gamlestua – Garn, gaver og gjenbruk februar 2026

ANNONSE: Åpningstider: Lørdag 7.2. kl. 11–13 Lørdag 14.2. kl. 11–13 ...
Salto

Velkommen!

BEKJENTGJØRELSE: Det blir Salto på Kroken torsdag 5.2. kl. 17.30–19.00. ...
Tomta for Nye SAUS

Uenighet om størrelsen på nye SAUS

Formannskapet i Sør-Aurdal behandlet torsdag 29. januar saken om rammer ...

Skiløyper

LØRDAG ETTERMIDDAG: Nye skispor på Jennlismyra. Det er også kjørt ...