Butikk i gamlestua

Ny butikk åpner i Gamlestua på Skinningsrud

Publisert av Arne Heimestøl 01.03.2025. Sist oppdatert 28.02.2025.

Hedalen får ny tilvekst i nærmiljøet når Gamlestua Garn, Gaver og Gjenbruk åpner dørene i Øvrevegen 60.

Gro Skinningsrud har lenge hatt en drøm om å starte sin egen butikk, og nå blir drømmen virkelighet. I Gamlestua på Skinningsrud har hun ordnet i stand lokaler hvor det vil tilbys garn, gaveartikler og gjenbruksvarer.

Gamlestua
Gamlestua

Butikken fører et variert utvalg av garn, blant annet Maxi heklegarn i fire farger, Ola Raggegarn i to farger, Sandnes fritidsgarn i fire farger, Drops merino extra fine i hele 30 farger og Drops muskat (bomull) i 25 farger. I tillegg selges gaveartikler, Tupperware og kort.

– Det vil også bli salg av gjenbruksvarer som klær og sko. På sikt ønsker jeg å arrangere hobbykvelder, Afternoon Tea-parties og kurs, forteller Gro.

– Mest som hobby

– Dette er mest som en hobby, så jeg starter i det små og ser om det er interesse, forteller Skinningsrud.

For å holde kundene oppdatert vil Gro opprette en gruppe på Messenger med informasjon om åpningstider og arrangementer. – Interesserte kan melde seg inn ved å sende en SMS til telefonnummer 90 66 65 26. For de som ikke bruker Messenger, er det mulig å få informasjon via e-post ved å sende e-postadressen sin til groogfinn@gmail.com.

Åpner på kvinnedagen

Gamlestua Garn, Gaver og Gjenbruk åpner dørene for første gang lørdag 8. mars kl. 12–15 og søndag 9. mars kl. 12–15.

– Det er ingen kjøpetvang, så det er bare hyggelig om folk vil komme innom for å titte, sier Skinningsrud.

Les også..

Hedalen helselag ny logo

Helselagstur til Akershus slott og museer

BEKJENTGJØRELSE: Torsdag 21 august.Invitasjon kommer, bli med!Hilsen Hedalen helselag

Kulturprisen 2025

Formannskapet har vedtatt at Kulturprisen fra Sør-Aurdal kommune for år ...
Folkemusikk

Folkemusikkprogram på Bautahaugen

KUNNGJERING: Fredag 18. juli arrangerer Valdresmusea folkemusikkprogram med spel og ...
Leirdeltakere fra Hedalen

Ælt går an på Hadeland

26.–29. juni 2025 var det fylkesleir i 4H. I år ...
Plantefarging

Farget garn med løkskall

Denne sommeren står sauen i sentrum på Bautahaugen samlinger. Temalørdagene ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Bautahaugen lørdag 12. juli

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 12. juli blir temaet SKINNTRYKK med Oddbjørg og ...