Konstituert kommunedirektør Berit Dokkebakke Navrud. Foto: Arne Heimestøl

Mye å ta tak i

Publisert av Arne Heimestøl 04.02.2025. Sist oppdatert 04.02.2025.

Torsdag 30. januar fikk kommunestyret i Sør-Aurdal en grundig orientering av konstituert kommunedirektør Berit Dokkebakke Navrud. Hun fikk denne jobben etter at Haakon Boie Ludvigsen fikk avsluttet sitt arbeidsforhold som toppleder i Sør-Aurdal kommune tirsdag 21. januar.

– Administrasjonen trenger litt tid til å få god oversikt og kontroll. Vi må samle laget, få en felles forståelse, sette retning og prioritere. Og vi må dra i lag, sa Dokkebakke Navrud.

– Mange har flere funksjoner. Det betyr at vi har begrenset kapasitet. Flere vil få fordelt nye oppgaver. Mange store prosjekter venter. Etter hvert vil administrasjonen si noe om hva vi ser som mulig å få til.

Kommunedirektøren ytret ønske om at det politiske miljøet drøfter hva de mener bør ha høyest prioritet framover, og at de er bevisste på hva som etterspørres.

Navrud Dokkebakke minte om at kommunen har fått 1,2 millioner kroner fra Statsforvalteren. Disse midlene skal brukes til omstilling og endring. Kommunen vil ha behov for ekstern bistand i dette arbeidet.

——————————–

Hedalen.no kommer med flere oppslag basert på orienteringa som ble gitt.

Les også..

HIL-logo

Skirenn onsdag 12. marsBEKJENTGJØRELSE 

Det blir vanlig skirenn onsdag 12. mars i kort løype. ...
Den kulturelle spaserstokken

Trivelig musikkstund på Hedalsheimen

Sist torsdag var Den kulturelle spaserstokken igjen på besøk, og ...
Illustrasjonsbilde laget av ChatGPT

Russeforbudet i skoletiden er lovlig

Kunnskapsdepartementet har konkludert med at Innlandet fylkeskommunes forbud mot russeklær ...
Kinofilmer

Bygdekino – torsdag 13. marsBEKJENTGJØRELSE 

Hedalen ungdomslag ønsker velkommen til bygdekino på Lokalet torsdag 13. ...
Tingvoll Foto: Arne Heimestøl

Ligger an til 10,7 millioner i underskudd

I budsjettvedtaket for 2024 besluttet Sør-Aurdal kommunestyre å bruke 7,774 ...
Piano

Vil du spille et instrument, synge, danse eller lage kunst?

Da kan du søke om å bli med i Sør-Aurdal ...