Innsamling

Kort veg til mål

Publisert av Magne Omsrud 01.02.2025. Sist oppdatert 01.02.2025.

Fredag 31. januar hadde vi samlet inn 66 250 kroner til bygging av rømningsveg fra miniatyrskytebanen på skolen. Av dette beløpet er 7 250 kroner samlet inn via Spleis. 60 givere har bidratt til nå.

Vi mangler 8 750 kroner for å nå innsamlingsmålet.

Bakgrunn

I forbindelse med rehabilitering av Hedalen barne- og ungdomsskole var det planlagt å etablere en rømningsveg fra skytebanen i kjelleren. Dette er et lovpålagt krav. Hedalen Skytterlags Miniatyrgruppe gjennomfører ukentlige treningskvelder på denne skytebanen gjennom vinteren.

Rehabiliteringen ble dyrere enn det kommunestyret opprinnelig hadde vedtatt, og posten for etablering av rømningsveg fra skytebanen ble fjernet for å spare penger.

Konsekvensen av manglende rømningsveg vil være at skytebanen stenges. Som en midlertidig løsning har kommunen akseptert at laget stiller med egen brannvakt under treningskveldene.

Hedalen Skytterlags Miniatyrgruppe og Sør-Aurdal kommune har diskutert utfordringen. Miniatyrgruppen har fått tillatelse til selv å bygge og finansiere rømningsvegen.

Da gruppen ikke har tilstrekkelige midler til å finansiere prosjektet alene, søker vi støtte fra alle som ønsker å bidra.

Medlemmene i gruppen og andre frivillige vil bidra med dugnadsarbeid. Likevel har tiltaket et budsjett på 125 000 kroner. Vi trenger minst 75 000 kroner i støtte for å kunne gjennomføre prosjektet.

Har du spørsmål om tiltaket eller ønsker informasjon om hvordan du kan støtte, kan lagets leder, Magne Omsrud, kontaktes på telefon 90 74 93 33.

Hedalen.no har lovet å følge innsamlinga til vi er i mål.

Vil du støtte tiltaket?

Innbetaling kan gjøres til kontonummer 2351.79.21882. Merk innbetalingen med «rømningsveg».

Tusen takk for støtten – del gjerne innlegget videre.

Les også..

Fra innsiden av Fekjær

YTRING: En ny dag gryr i Hedalen. På Fekjær våkner ...
Kjell Eriksen. Foto: Arne Heimestøl

Vil diskutere kommunestyrets rolle som øverste styringsorgan

Kommunestyrerepresentant Kjell Eriksen (Ap) ønsker en bred diskusjon om hvordan ...
Nye SAUS

Administrasjonen anslår kostnadsnivået til 110 millioner kroner

Kommunestyret skal 18. juni ta stilling til veien videre for ...

Entreprenør til bygging av enebolig i Oslo

ANNONSE: Entreprenør søkes til bygging av enebolig i Oslo kommune. ...

Status mandag ettermiddag

INNSAMLINGSMÅLET ER NÅDD. En forening har varslet at de støtter ...
Vassfartur for sjetteklassinger

28 sjetteklassinger på tradisjonsrik tur i Vassfaret

Onsdag 12. juni arrangerte Lions Club Vassfaret den årlige vassfarturen ...