Haakon Boie Ludvigsen. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Kommunedirektøren slutter

Publisert av Arne Heimestøl 21.01.2025. Sist oppdatert 21.01.2025.

Tirsdag 21.1. klokken 20.00 mottok Hedalen.no denne pressemeldinga fra ordfører Marit Hougsrud:

«Kommunedirektør Haakon Boie Ludvigsen og Sør-Aurdal kommune har blitt enige om at arbeidsforholdet til kommunedirektøren skal avsluttes. Kommunestyret har hatt et ekstraordinært møte den 21. januar 2025, der de vedtok å iverksette sluttavtalen som partene har. Sluttavtalen effektueres umiddelbart.  

Sør-Aurdal kommune vil takke Haakon Boie Ludvigsen for innsatsen gjennom sju år i kommunen og ønsker han lykke til videre.  

Kommunestyret har konstituert Berit Dokkebakke Navrud som kommunedirektør inntil videre.»   

Hedalen.no har vært i kontakt med Boie Ludvigsen. Han sier at han er enig i det som står i pressemeldinga.

Ekstraordinært kommunestyremøte

Ordfører Marit Hougsrud hadde kalt inn kommunestyret til ekstraordinært møte kl. 17.00 tirsdag 21. januar. I kommunestyret opplyste Hougsrud at representantene hadde fått varsel om møtet fredag kveld. Like før kl. 10.00 samme dag som møtet skulle avholdes, dukket innkallinga opp i møtekalenderen.

Møtet ble åpnet med navneopprop. Kommunestyret godkjente deretter både innkalling og sakliste og vedtok at møtet var lovlig satt.

Varaordfører Ståle Borgersen og ordfører Marit Hougsrud. Foto: Arne Heimestøl
Varaordfører Ståle Borgersen og ordfører Marit Hougsrud. Foto: Arne Heimestøl

Ordføreren viste deretter til kommunelovens paragraf 11.5. andre ledd og mente at møtet måtte lukkes i den ene saken som var til behandling. Dette hadde kommunestyret ingen innvendinger mot.

«Et folkevalgt organ skal vedta å lukke et møte når det skal behandle en sak som angår en arbeidstakers tjenstlige forhold. Organet skal også vedta å lukke et møte når det behandler en sak som inneholder opplysninger som er omfattet av lovbestemt taushetsplikt.»

Dermed forlot Hedalen.no og avisa «Valdres» møtet.

Kommunestyret 21. januar

Berit Dokkebakke Navrud er konstituert kommunedirektør

Les også..

vinnere

Her er vinnerneBEKJENTGJØRELSE 

Lions Club Vassfaret holdt trekking av årets vinterlotteri på sitt ...
Skisse av beredskapssenteret

Forsinket oppstart av beredskapssenteret

Sør-Aurdal kommune planlegger å etablere et nytt beredskapssenter i Bagn ...
Arbeiderpartiets logo

Årsmøte i Hedalen ArbeiderlagBEKJENTGJØRELSE 

Tid: Tirsdag 4. mars kl. 19.Sted: Skolekjøkkenet, Hedalen barne- og ...
Anne Guri Tvedt. Foto. Arne G. Perlestenbakken

Tankevekkende teaterforestilling

Fredag 7. februar hadde vi besøk av Teater Innlandet på ...
Brunbakklia og Skolehagen. Foto: Helge Nordby

ÅrsmøteBEKJENTGJØRELSE 

Brunbakklia og Skolehagen velforening holder årsmøte på Kroken tirsdag 11. ...
Kino

Bygdekino på LokaletBEKJENTGJØRELSE 

Hedalen Ungdomslag ønsker velkommen til bygdekino på Lokalet torsdag 13. ...