Håvard Sukke er én av mange i Hedalen nord som har dårlig mobildekning.

Har klaget dårlig mobildekning i Hedalen nord inn for Nasjonal kommunikasjonsmydighet

Publisert av Arne Heimestøl 13.11.2024. Sist oppdatert 13.11.2024.

Med bakgrunn i spørreundersøkelsen om mobildekning i Hedalen har Hedalen bygdeutvalg på vegne av 31 adresser nord i Hedalen sendt følgende brev til Nasjonal kommunikasjonsmyndighet:

«Mobildekning i Hedalen nord

I den siste tiden har det blitt utført undersøkelser om mobildekning i Hedalen i Valdres. Hedalen nord opplever dårlig mobildekning, både hva gjelder tale og bruk av data.

Dekningskartet som Telenor opererer med, er ikke samsvarende med realiteten og opplevd bruk av deres tjeneste. Se bostedsadresse til de som har rapportert om dårlig mobildekning samt dårlige forhold for tale og bruk av mobildata.

Med bakgrunn i medieoppslag, spør vi derfor Nasjonal kommunikasjonsmyndighet om Telenor har oppfylt sin leveringsplikt på telefontjenester til hjemmeadresse og næringsadresser?

Kan NKOM legge press på Telenor for å oppfylle sin leveringsplikt?

Det er mange, både fastboende og næringsliv som opplever usikkerhet og utfordringer ved utførelsen av sitt arbeid i hverdagen med dårlig mobildekning.

Alle medundertegnere har gitt sin tilslutning til underskriving av dette brevet, og at deres navn, adresse og e-post adresse opplyses om til NKOM.

Vi håper at NKOM vil ta tak i manglende oppfylling av leveringsplikten Telenor har på telefontjenester til disse adressene i Hedalen nord.»

Les også..

Elg i Hedalen

All elg i Hedalen skal GPS-merkes

De 14 jaktlagene i Hedalen er plukket ut til å ...
Gamlestua logo

Åpningstider i aprilANNONSE 

 I gamlestua på Skinningsrud i Hedalen har  jeg (Gro Skinningsrud) ...
Skimtebrua

Gå med oss 2. aprilBEKJENTGJØRELSE 

Onsdag 2. april møtes vi ved Landsendhaugen (Hedalsvegen 1675/1677)  kl. ...
Begnadalen skole. Foto: Arne Heimestøl

Gjenåpning av 2. etasje i samfunnshuset i Begnadalen foreslås satt på vent

I kommunestyremøtet 14. november 2024 stilte Inger Lise Damslora (Ap) ...
Hedalen Røde Kors på oppdrag i Hedalsfjella. Foto: Håvard Sukke

Påska 2025BEKJENTGJØRELSE 

I skrivende stund er det svært lite snø i Hedalsfjella. ...
Salto logo

Velkommen!BEKJENTGJØRELSE 

Det blir Salto på Kroken torsdag 3. april kl. 17.30. ...