Folketallsutviklinig i Sør-Aurdal

Folketallsutvikling i Sør-Aurdal

Publisert av Arne Heimestøl 26.05.2024. Sist oppdatert 27.05.2024.

I 1. kvartal 2024 var det, ifølge Statistisk sentralbyrå, 2 844 innbyggere i kommunen vår. Det er 8 personer flere enn i forrige kvartal.

I oversikten nedenfor kan du se hvordan folketallet har utviklet seg i bygder og grunnkretser fra noen utvalgte år til i dag.

Grunnkrets og bygd200020142024
Liagrenda, Reinli897968
Stavadalen, Reinli615040
Reinli312298274
Reinli summert462427382
Kyrkjebjørgo, Bagn695948
Spangrud, Bagn167169172
Klokkermoen, Bagn242243201
Voll, Bagn405408379
Island, Bagn152117114
Fønhus, Bagn1029788
Smedlund, Bagn122127135
Sæterbygda, Bagn786152
Bagn/Reinli sameie, Bagn859
Bagn summert134512861198
Leirskogen186185150
Grimsrud, Begnadalen514340
Begna, Begnadalen215178159
Garthus, Begnadalen575848
Tollefsrud, Begnadalen12511897
Sørum, Begnadalen13912299
Begnadalen summert587519443
Åsli, Hedalen957878
Ildjarnstad, Hedalen158106100
Lia, Hedalen140130116
Nerstad, Hedalen323280280
Storruste, Hedalen8311787
Vassfaret, Hedalen
Hedalsfjellet, Hedalen832
Hedalen summert807714663

Prosentvis endring fra 2000 til 2024

Bagn–10,9 %
Reinli–17,3 %
Leirskogen–19,4 %
Begnadalen–24,5 %
Hedalen–17,8 %

Les også..

Line Kamilla Heimestøl

Når informasjon er fraværendeYTRING 

Som datter av hedalen.no sin redaktør prøver jeg å være ...
Arkivbilde fra omvisertjenesten i Hedalen stavkirke

Bevilget 15 000 kr til underskuddsgaranti

7. mai i år sendte Sør-Aurdal kirkelige fellesråd søknad til ...
Varaordfører Ståle Borgersen (H) Foto: Arne Heimestøl

– Dette må vi ta ordentlig på alvor

Før spørretimen i torsdagens kommunestyremøte tok ordfører Marit Hougsrud ordet ...
Kari-Anne Jønnes. Bildekilde: Stortinget

OpplevelseslandetYTRING 

Innlandet byr på fantastiske opplevelser; vi har kulturaktører, kunstnere, musikere ...
Sommerens åpningstider

Åpningstider på biblioteka i Sør-Aurdal i sommerBEKJENTGJØRELSE 

I sommer blir det litt endringer i åpningstidene i Hedalen. ...
Tidligere kommunalsjef samfunnsutvikling Gro Anita Bakketun. Foto: Privat

Har anmeldt Sør-Aurdal kommune

Onsdag 12.6. fikk Hedalen.no kopi av e-post med en rekke ...