Uteområdet på Fossvang. Foto: Steinar Skjerve

Planlegger stor oppgradering av Fossvangbygget

Publisert av Arne Heimestøl 15.04.2024. Sist oppdatert 15.04.2024.

Bagn idrettslag har sammen med arkitektfirmaet Curve Studio invitert til et åpent innspillsmøte i Fossvang onsdag 17.4. kl. 18.00. Formålet med møtet er å starte en medvirkningsprosess med fremtidige brukere av bygget for å kartlegge ønsker, behov og eventuelle utfordringer knyttet til prosjektet Aktivitetshuset Fossvang.

Fossvangbygget ble reist i 1947. Det var i kommunal eie fram til Bagn idrettslag overtok det i 2018. Idrettslaget planlegger nå å rive etasjene over kjellerdelen av bygget.

Bygger nytt

Planen videre er å oppføre en moderne aktivitetssal. Denne salen vil være utstyrt med parkettgulv egnet for dans, arrangementer, spinning og lignende aktiviteter.

I tillegg vil det være dedikert plass til E-sport, utlånsutstyr for ulike aktiviteter, revy, øvingslokaler og mer.

Bygger for mer enn fysiske aktiviteter

Bagn IL ønsker å åpne dørene for andre lag og foreninger, og dermed skape et fellesskap som kan nyte godt av de revitaliserte lokalene.

Tirsdag 16. april vil ungdomsrådet i Sør-Aurdal kommune få en orientering av Steinar Skjerve i Bagn IL om byggeplanene og framtidig bruk av bygget.

– Med dette prosjektet blir Fossvangbygget ikke bare et sted for fysiske aktiviteter, men også et kulturelt og sosialt knutepunkt som vil berike livene til innbyggerne i årene som kommer, leser vi i invitasjonen som er sendt ut til innspillsmøtet dagen etter møtet i ungdomsrådet.

Bildet viser salen nede som har fått støpt nytt gulv. – Når det gjelder byggetegningene, vil de bli endret i forhold til behov, innspill og ønsker i prosessen. Det er vesentlig at Fossvangbygget henger godt sammen med  uteområdene og de anleggene som er bygd og skal bygges, sier Steinar Skjerve.
Foto: Bagn idrettslag

Stort økonomisk løft

I 2021 hadde Bagn IL to millioner kr på bok som kunne brukes brukes til utbygginga som nå planlegges.

Steinar Skjerve i Bagn IL opplyser at aktivitetshuset planlegges finansiert med egenkapital, spillemidler og fremmedkapital.

Les også..

Mellomrom – små tegn, stor forskjell

Mellomrom kan virke som en liten detalj, men feil bruk ...
Arild Haglund

El-bil – nei takk

YTRING: På Hedalen.no står følgende å lese 16.1.2026: ".Norge ligger ...
Bilde fra elgbanen

Årsmøte i Hedalen skytterlag

BEKJENTGJØRELSE: Det blir årsmøte i Hedalen skytterlag søndag 8. februar ...
Hedalen helselag ny logo

Gå med oss 21. januar

BEKJENTGJØRELSE: Onsdag 21. januar kl. 11.00 møtes vi ved Bergum ...
Hedalen stavkirke

Gudstjeneste

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til gudstjeneste i Hedalen stavkirke søndag 25. januar ...
sko

God aktivitet i skogbruket tross lavere tømmerpriser

Selv om tømmerprisene har falt noe fra toppen våren 2025, ...