Foto: Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad

Alltid smile selv om du tryner, og gjør ditt beste!

Publisert av Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad 22.03.2024. Sist oppdatert 22.03.2024.

Onsdag denne uka fikk 4.–10. trinn på Hedalen barne- og ungdomsskole besøk av skiskytterstjernen Mats Øverby og hans trener og bror, Anders Øverby. 

Øverby-gutta som vi kaller dem, liker å kalle seg hedølinger, og har et stort hjerte for Hedalen. Det var det ikke alle som visste. 

Foto: Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad
Foto: Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad

Anders og Mats tok elevene ved HEBU med på en reise inn i skiverdenen. Der drømmer, smil, motivasjon og trening stod i fokus. Elevene fikk høre om forventningene til dagen: «Smil selv om du tryner», og «gjør ditt beste». Ta hver øvelse for seg, og vær skjerpet. Vi bygger oss opp til noe stort. I dag skal vi sette en verdensrekord på Hedalen stadion! 

Opplegget var spikra: Startet med leken «varm potet». Kaste ball i sirkel til høyre og venstre. Men hvor er høyre, og hvor er venstre? Så dette ble en artig opplevelse! 

Så var det rett på «hermegåsa» i lang, lang rekke, med skiteknikk i ulike varianter, og vi fikk prøve «alle mine duer» på ski. Deretter ble det skiskytter-stafett. 

Her fikk man føle på konkurranseinstinktet. Det ble en del treff, og en del bom! 

Tilslutt var det duket for å sette verdensrekord! Og det BLE satt en uoffisiell verdensrekord i: «Verdens lengste – sammenhengende-gående-skitog». 

SkitogFoto: Marte Gøril Mrvang Ildjarnstad
Foto: Marte Gøril Myrvang Ildjarnstad
Foto: Bjarte Lien

For en fantastisk dag! Et fantastisk vær, og supre skitrenere, gjorde at øvelsene ble ekstra motiverende og gøyale!

Tusen takk til Anders og Mats for supert opplegg, som gav mange glade barn og ungdommer på ski! Vi er stolte av vise frem Hedalen, og elevene viste sitt beste i dag, i bygda på solsida.

Takk også til ScanAccount og HIL for at skolen fikk besøk av Øverby-gutta!

For HEBU
Marte Ildjarnstad 

Les også..

Klump og øks

Gjenfunnet etter 4000 år

Steinplukking er en aktivitet for spesielt interesserte. Det har aldri ...
Hedalen helselag ny logo

Syng med oss senior

BEKJENTGJØRELSE: Tirsdag 4. november kl. 18.30. på Kroken, vi synger ...
Hedalen stavkirke august 2023. Foto: Knut Digene

Språk og skrift i Hedalen ca. 1050–1537

Denne artikkelen er skrevet som bakgrunn for prosjektet om stedsnavn ...
Fekjær psykiatriske senter

Fekjær psykiatriske senter søker til nyopprettede stillinger sykepleier, sosionom og helsefagarbeider

STILLINGSANNONSE: Fekjær psykiatriske senter (FPS) er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten. ...
Hedalen helselag ny logo

Ledig leilighet på Fjellsyn fra 1. januar

ANNONSE: Flere opplysninger – kontakt Svein Harald Lie 97 61 ...
Historielagets logo

Hyggekveld med lokalhistorie og allsang

BEKJENTGJØRELSE: Sted: Kroken i Hedalen, Brunbakklivegen 1, fredag 7. november ...