Sør-Aurdalshallen. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Midlertidig skoleløsning i nye lokaler etter påske

Publisert av Arne Heimestøl 15.03.2024. Sist oppdatert 15.03.2024.

Denne informasjonen har kommunen lagt ut på sin hjemmeside i dag:

«Etter stengingen av Begnadalen skole har administrasjonen og skoleledelsen i Sør-Aurdal kommune arbeidet intenst med å finne en løsning for videre skoledrift for ungdomsskoleelevene ved Sør-Aurdal ungdomsskole. I vurderingen av en midlertidig løsning har det vært vektlagt at alle elever skal fysisk på skolen, at klassene har rimelig nærhet til hverandre, samt at de nye lokalitetene har tilstrekkelig med rom til at man kan få gjennomført undervisning og spesialundervisning på en god og forsvarlig måte.

Fram til påske har allerede elever, foresatte og ansatte fått skissert en kombinert løsning med noe hjemmeskole og noe tilstedeværelse ved Sør-Aurdalshallen. Dette går som planlagt.

Etter påske må en mer permanent løsning på plass og etter grundige vurderinger av ulike alternativer, har man landet på følgende midlertidig løsning:

  • Elever på 8. og 10. trinn vil ha klasserom i Sør-Aurdalshallen.
  • Elever på 9. trinn vil bruke kommunestyresalen, samt ulike kontor/møte/grupperom i en egen fløy på kommunehuset.

Administrasjonen understreker at denne løsningen kun er midlertidig og at det etter påskeferien vil bli utarbeidet en sak til politisk behandling. Forslag til vedtak på videre midlertidig skoledrift vil bli fremmet.

Vi er takknemlige for forståelsen og tålmodigheten til alle involverte parter i denne situasjonen, og vi forsikrer om at vi jobber målrettet for å finne en langsiktig løsning.»

Les også..

Nye SAUS: To tredjedeler av tomta er fylt opp – anbud sendes ut i oktober

Arbeidet med nye Sør-Aurdal ungdomsskole går videre. Omkring to tredjedeler ...
Historielagets logo

Bli med Sør-Aurdal Historielag på tur til Øystre Slidre kommune    

BEKJENTGJØRELSE: Fredag 18. september. Avgang med buss fra Circle K ...
Bedehuset

Dugnad på Bedehuset

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 12.9. kl. 12.00–15.00 blir det dugnad på Bedehuset. ...
Jakt Foto: Helge Nordby

Jaktkort for hedølinger

BEKJENTGJØRELSE: Dere som ønsker jaktkort i Hedalsfjella, må sende inn ...
Kommunestyret Foto: Arne G. Perlestenbakken

Arbeidsgiverutvalget fikk mandat – reglement kommer i oktober

Med 18 mot én stemme vedtok kommunestyret i Sør-Aurdal 3. ...

Iren Reppen tilbake til Hedalen med «Sexy nok»

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 3. oktober kommer Iren Reppen tilbake til Lokalet ...