Sør-Aurdalshallen. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Midlertidig skoleløsning i nye lokaler etter påske

Publisert av Arne Heimestøl 15.03.2024. Sist oppdatert 15.03.2024.

Denne informasjonen har kommunen lagt ut på sin hjemmeside i dag:

«Etter stengingen av Begnadalen skole har administrasjonen og skoleledelsen i Sør-Aurdal kommune arbeidet intenst med å finne en løsning for videre skoledrift for ungdomsskoleelevene ved Sør-Aurdal ungdomsskole. I vurderingen av en midlertidig løsning har det vært vektlagt at alle elever skal fysisk på skolen, at klassene har rimelig nærhet til hverandre, samt at de nye lokalitetene har tilstrekkelig med rom til at man kan få gjennomført undervisning og spesialundervisning på en god og forsvarlig måte.

Fram til påske har allerede elever, foresatte og ansatte fått skissert en kombinert løsning med noe hjemmeskole og noe tilstedeværelse ved Sør-Aurdalshallen. Dette går som planlagt.

Etter påske må en mer permanent løsning på plass og etter grundige vurderinger av ulike alternativer, har man landet på følgende midlertidig løsning:

  • Elever på 8. og 10. trinn vil ha klasserom i Sør-Aurdalshallen.
  • Elever på 9. trinn vil bruke kommunestyresalen, samt ulike kontor/møte/grupperom i en egen fløy på kommunehuset.

Administrasjonen understreker at denne løsningen kun er midlertidig og at det etter påskeferien vil bli utarbeidet en sak til politisk behandling. Forslag til vedtak på videre midlertidig skoledrift vil bli fremmet.

Vi er takknemlige for forståelsen og tålmodigheten til alle involverte parter i denne situasjonen, og vi forsikrer om at vi jobber målrettet for å finne en langsiktig løsning.»

Les også..

Foto: Arne Heimestøl

Samarbeid gir resultater

Godt samarbeid, viktige prosjekter og engasjement for skolehverdagen preget året ...
Reparasjonsarbeider i Todalen. Foto: Ole Håkon Storeli

Solid økonomi – satser stort på vedlikehold og ny asfalt

Nesbyen–Hedalen Veglag går inn i 2025 med solide regnskapstall og ...
Seterdrift i Muggedalen

Hedalen.no i år 2004

I 2004 publiserte vi artikler de fleste dagene i året. ...
Tingvoll. Foto: Arne Heimestøl

Kommunen varsler kutt og omstilling

Formannskapet i Sør-Aurdal får neste uke presentert en alvorlig økonomisk ...
Roger Kjensrud. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Nødstrømsløsning kan komme på plass

Under spørretimen i kommunestyret 22. mai stilte Roger Kjensrud (Ap) ...