Vil gjerne flytte til Hedalen

Ønsker å flytte til Hedalen

Publisert av Arne Heimestøl 07.02.2024. Sist oppdatert 06.02.2024.

Torunn Fossholm (35 år), Magnus Lutnæs Aas (34 år) og barna Agnes (4 1/2 år) og Iben (2 1/2 år) ønsker å flytte til Hedalen sommeren 2024. Nå er Torunn og Magnus på jakt etter jobb og bolig.

Mange drømmer

– Vi drømmer om et landlig liv, i nærheten av både familien og gode venner. Vi drømmer om stor plass og et engasjert lokalmiljø. Jeg savner spesielt ungdomslaget og et nærmiljø som det er lett å være engasjert i, sier Torunn.

– Og jeg er glad i trening og friluft, og gleder seg til å bli kjent med de mulighetene som finnes i Hedalen og Valdres, forteller Magnus.

– Jentene våre har kusiner og fetter, samt flere venner i bygda. De er spente på en ny hverdag, selv om de ikke helt forstår hva det innebærer, forteller paret.

På utkikk etter jobb

Torunn er utdannet lærer, og har jobbet 12 år i skolen. Hun håper på en jobb i skolen i kommunen, men er også interessert i andre muligheter for jobb.

Magnus forteller at han er utdannet journalist med over 10 års erfaring fra blant annet NRK, Dagbladet og flere lokalaviser. Han kan likevel godt tenke seg å prøve seg i andre bransjer, og er åpen for mange ulike jobbmuligheter. 

Ta gjerne kontakt med Torunn og Magnus

Les også..

Nils Martin Sætrang

Sætrang kommenterer artikkelen om nettleie

Daglig leder i Sør-Aurdal Energi, Nils Martin Sætrang, har lest ...
Svein Erik Wold (Sp)

Wold skulle fått uttale seg før habilitetsvurdering

Torsdag 4. september behandlet kommunestyret saken Valg av tomt for ny ...
Hedalen helselag ny logo

Gå med oss – ekstratur onsdag 8. oktober!

BEKJENTGJØRELSE: Anny Bakke Perlestenbakken vil ta oss  med på en ...
Sør-Aurdal Energi

Nytt om nettleie og Norgespris fra 1. oktober

Fra 1. oktober 2025 viderefører Sør Aurdal Energi dagens satser ...
Etter storstormen 21. november 2021. Foto: Arne Heimestøl

Hedalen.no i 2021

2021 bød på mange små og store hendelser i Hedalen ...

Nybegynnerkurs i fermentering Kroken tirsdag 21. oktober kl. 18.00–21.00

BEKJENTGJØRELSE: Vil du lære mer om hvordan du fermenterer grønnsaker, ...