Damelagene fra Bagn og Hedalen. Foto: Steinar Skjerve

Damefotballen ruller i Hedalen igjen

Publisert av Hedalen idrettslag 30.09.2023. Sist oppdatert 29.09.2023.

Fra tidlig i juni og helt fram til nå har en gjeng med ivrige damer møttes en gang i uka til uformell fotballtrening. Med god hjelp av Ola Jonny Fossholt som trener har både gamle og nye spillere øvd seg i grunnleggende ferdigheter og varierte spilløvelser. Oppmøtet har gjennom en regnfull og våt sommer variert fra bare 6 til hele 23 stk.

Kampdebuten fikk hedalsdamene da de spilte 7`er -turnering på Grendacupen til Bagn IL i starten av september. Her blomstra ideen om mer samarbeid opp, og det ble fastsatt to treningskamper mellom Bagn IL og Hedalen IL.  

Søndag 24. september stilte Bagn IL opp med 12-13 spillere på Hedalen stadion. De har også trent bare for moro skyld denne sesongen, men konkurranseinstinktet var likevel til å ta og føle på.

Hedalen IL hadde hele 21 spillere på blokka, så den først planlagte 7er-kampen ble omgjort til 9-er. At alle fikk omtrent like mye spilletid, var viktigere enn resultatet denne kvelden. Gøy var det også å se at publikum hadde funnet tilbake til Hedalen stadion igjen. 

Allerede to dager etter, tirsdag 26.september, var det Hedalen sin tur til å dra til Bagn, og i flomlyset på Fossvang møtte totalt 35 damer fra hele distriktet opp! For ordens skyld kan det nevnes at resultatet ble 4-0 i hjemmelagets favør, men spilleglede og gode prestasjoner hos alle veide nok en gang opp for baklengsmålene. 

Skulle interessen være like stor på nyåret, kan det godt hende at søraurdølene blir å finne i et seriespill neste sesong?!

Les også..

Hedalen kunst- og husflidslag

Aktivitetsplan

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen kunst- og husflidslag har laget aktivitetsplan for høstsemesteret ...

Bærnytt 4

Moltesesongen er på hell, men fortvil ikke – nå er ...
Cato Skimten Storengen spilte Aslak Smed, her med Thorbjørn Harr og en rekke frivillige skuespillere. Foto: Bård Gundersen.

– Veldig gøy og spennende å være en del av Peer Gynt

Cato Skimten Storengen fra Hedalen har hatt en travel sommer ...
Fekjær psykiatriske senter

Stiftelsen Fekjær – Fekjær psykiatriske senter

ANNONSE: Hedalen i Valdres – 12 mil fra Oslo og ...
HIL-logo

Hedalen il ønsker forslag på kandidater til HILMAR 2026

BEKJENTGJØRELSE: Hilmar skal deles på årets IDRETTES DAG Søndag 06.09.26 ...
HIL-logo

Idrettens dag 2026 – søndag 6.9. kl. 12.00

BEKJENTGJØRELSE: Se denne plakaten.