Fra bedriftsbesøket

Statsrådsbesøk

Publisert av Arne Heimestøl 08.06.2023. Sist oppdatert 07.06.2023.

Onsdag 31. mai var olje- og energiminister Terje Aasland (Ap) på besøk i Sør-Aurdal. Han var innom Solheim Trevare på Sliperiet i Bagn. Dette er en bedrift som har levert blant annet dører, vinduer og kjøkken til østlandsområdet i over 70 år.

Ordførerkandidat Cathrine Hagen og kommunestyrerepresentant Finn Olav Teslo representerte Sør-Aurdal Arbeiderparti i forbindelse med besøket.

– Å få møte Aasland var både interessant og trivelig, sier Hagen.

– Ole Arne på Solheim trevare var en dyktig vert som bidro til en god samtale, før vi tok omvisning i produksjonslokalene. 

Tok opp utfordringer

– Vann, vind og solenergi var temaer vi snakka om, pluss strømpriser så klart. Aasland fikk høre om påvirkning av energipriser, kronekurs og andre økte priser på innkjøp som er svært utfordrende for bedrifter nå. 

– Både statsråden og vi som tok imot ham, hadde en opplevelse av at dette var et bra bedriftsbesøk. Og Aasland så ikke bort fra at han kunne bli kunde der i framtida, sier Hagen. 

Besøkte flere kommuner

Aasland var innom Nord-Aurdal også, og i Etnedal var det kaffe og kake hos ordførerkandidat Bjørn Nermoen.

Les også..

Nydyrking på skogsjord. Her dyrkes gulrot, ulike beter, poteter, løk og kålvekster.

Fra steinete skogbunn til frodig kjøkkenhage

Det som startet med noen pallekarmer på steinete grunn, har ...

Motbakkeløp

BEKJENTGJØRELSE: Begnadalen idrettslag arrangerer motbakkeløpet Puttekøllen opp søndag 30. august.

Bygdefest på Nordre Hedalen forsamlingshus

– Lørdagskvelden på Hedalen kulturfestival ble avsluttet med god gammeldags ...

Himmelen byr på et sjeldent dobbeltshow 12. august

Største solformørkelsen siden 2015 etterfølges av spektakulær stjerneskuddsverm. Onsdag 12. ...

Folkefest i Vassfaret avsluttet Hedalen kulturfestival

Vassfardagen samlet svært mange mennesker på Skrukkefyllhaugen søndag 2. august. ...

Fant dyrkingsmuligheter der andre så plen

Et kurs hos Beredskapshagen ble starten på en stor forvandling. ...