Tekno-overrekkelse

Lions club Vassfaret støtter Team Helt enkelt

Publisert av Hans Allergoth 01.05.2023. Sist oppdatert 01.05.2023.

Lions Club Vassfaret er stolte over å kunne bidra til turen Tekno klubben skal ta til Marokko. Her skal gutta i «Team Helt Enkelt» representere Norge i den internasjonale konkurransen i First Lego League.

First Lego League er verdens største kunnskaps- og teknologikonkurranse for barn og ungdom. Konkurransen består av tre hoveddeler. Prosjekt, teknologi og kjerneverdier.

Under prosjekt skal gruppen presentere prosjektet sitt, samt sin løsning på en egenvalgt problemstilling. Hvert år har et eget tema. Temaet for 2022 het «Super powered».

Guttene fra Sør-Aurdal vant distriktsfinalen for andre året i fjor høst, og kom høyt opp i den nasjonale finalen.

Med sin geniale løsning på en miljøvennlig lagring av overskuddsenergi fra solseller, ble disse lokale guttene virkelig lagt merke til, og derfor valgt til å representere Norge i den internasjonale finalen.

Lions Club Vassfaret ønsker gutta god tur og masse lykke til i Marokko. Vi er stolte av å kunne hjelpe dere litt på veien for å finansiere turen deres, og vi oppfordrer andre lag, foreninger, bedrifter og ikke minst kommunen til å også bidra.

Les også..

Forkortinger

Forkortelser i norsk – regler og eksempler

Forkortelser gjør tekster kortere og mer effektive. Men hvis de ...
Vassfaret. Foto: Arne Nævra

Villmarkskveld i Hedalen med Arne Nævra

BEKJENTGJØRELSE: Det blir villmarkssus i Nordre Hedalen forsamlingshus fredag 6. ...

Ut på ski

MELDING ONSDAG 14. JANUAR: Nå har Hedalen idrettslag laget skiløyper ...

Video: VG-saken løftet fram i seminar om presseetikk

I oktober 2025 beklaget Verdens Gang at en av avisens ...
Kake

Kurs i kakepynting – Hedalen barne- og ungdomsskole

BEKJENTGJØRELSE: Velkommen til en smakfull og kreativ lørdag! Har du ...

Helselagsbasaren 2026

– Flott at så mange folk kan samles i kulda, ...