Hedalsheimen. Foto: Helge Nordby

Foreningen Hedalsheimens venner – hvor går veien videre?YTRING 

Publisert av Rolf Gunnar Olsen 29.03.2023. Sist oppdatert 28.03.2023.

På årsmøtet 21. mars var det ingen i styret som ville ta gjenvalg, og valgkomiteen hadde ikke klart å få noen til å ta på seg verv i foreningen.

Årsmøtet hadde ikke noe annet valg enn å gå til paragraf 11 i vedtektene og velge oppløsning av foreningen.

Det blir da nytt årsmøte 23. mai hvor vedtak om oppløsning blir gjentatt, eller man kommer fram til at foreningen skal fortsette, og man kan velge nytt styre.

Det er behov for en forening som har som hovedfokus på å jobbe for gode tiltak for beboerne på Hedalen bo- og servicesenter.

For min egen del ble det for mange verv i Hedalen, og jeg måtte stramme inn for å kunne gjøre en ordentlig jobb med det jeg hadde ansvar for.

Jeg vil gjerne være med å jobbe for gode tiltak på Hedalsheimen, men jeg har ikke overskudd til å sitte i et styre og ha ansvar for plan og drift.

Nå er det opp til de som bor i bygda å finne ut om de vil hjelpe til slik at foreningen Hedalsheimens venner ikke blir oppløst.

Sittende styre fortsetter fram til 23. mai, og vi tar gjerne mot henvendelser fra personer som vil ta på seg verv, og er villig til å bli valgt inn i styret 23. mai.

Styret består av : Solveig Bragerhaug, Arne G. Perlestenbakken, Gunhild Nysveen, Gunvor Kjensrud, Ragnhild Lian Eriksen, Anne Marie Bismo og Rolf Gunnar Olsen.
Hedalen 28. mars 2023
Rolf Gunnar Olsen

Les også..

Jannicke Hexum Foto: Arne Heimestøl

Omvisning i kirka

ANNONSE: Hedalen stavkirke er åpen for omvisning i perioden 29. ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Bautahaugen lørdag 5. juli

BEKJENTGJØRELSE: I sommer kretser temalørdagene rundt utstillinga «SAU. Livredder gjennom ...
Bjørg taler

Bautahaugen åpnet sommersesongen med sau i sentrum

Sommersesongen på Bautahaugen samlinger i Hedalen ble offisielt åpnet sist ...
Kari-Anne Jønnes Foto: Marianne Gunnerud, Høyre

Skattekutt, rettferdighet og forutsigbarhet

YTRING: Høyre vil at du skal få beholde mer av ...
Kommunestyret

Habilitetssak går videre til Statsforvalteren

Saken startet som en diskusjon om kjøp av eiendommen gnr. ...
Kvilestein Foto: Jahn Børe Jahnsen

Steinar i Hedalen

Eg driv og samlar info om store steinar i Valdres, ...