Fra venstre Institusjonssjef Elling Fekjær, klinikksjef Tor Anders Perlestenbakken, fylkessekretær Innlandet Arbeiderparti Synnøve Brenden, Leder i Sør-Aurdal Arbeiderparti Cathrine Hagen, Stortingsrepresentant Lise Selnes, Inger Lise og Magne Damslora fra lokallaget og enhetsleder Vibeke Finnøen

– Godt inntrykk av Fekjær

Publisert av Arne Heimestøl 27.11.2022. Sist oppdatert 26.11.2022.

Sist fredag hadde Stiftelsen Fekjær besøk fra Innlandet Arbeiderparti med stortingsrepresentant, partisekretær og representanter fra det lokale Sør-Aurdal Arbeiderparti.

På bildet ovenfor ser du fra venstre institusjonssjef Elling Fekjær, klinikksjef Tor Anders Perlestenbakken, fylkessekretær Innlandet Arbeiderparti Synnøve Brenden, leder i Sør-Aurdal Arbeiderparti Cathrine Hagen, stortingsrepresentant Lise Selnes, Inger Lise Damslora og Magne Damslora fra lokallaget og enhetsleder Vibeke Finnøen.

Tor Anders Perlestenbakken og Vibeke Finnøen informerte om Fekjær, og deretter var det omvisning på senteret.

– Et tilbud mange i Norge har behov for

Etter besøket sendte Hedalen.no to spørsmål på e-post til stortingsrepresentant Lise Selnes. Nedenfor gjengir vi spørsmålene vi stilte, og svarene vi mottok:

Stortingsrepresentant Lise Selnes. Foto: Stortinget

Hvilket inntrykk har du fått av Fekjær psykiatriske senter og tilbudene som gis der?

– Jeg fikk et svært godt inntrykk av Fekjær. Arbeidet de gjør i behandlingen av sine pasienter, er verdifullt og et nødvendig helsetilbud. Det var en øyeåpner for meg å høre om arbeidet de gjør og møte noen av pasientene der.

Hvordan ser du på framtida til senteret når ordningen med fritt behandlingsvalg trolig blir avviklet?

– Endringen på fritt behandlingsvalg er et nødvendig grep som gjøres av regjeringen. Fekjær er en seriøs aktør og nødvendig å løfte videre, vi som innlandspolitikere må kjempe for dette at antall plasser opprettholdes. Ikke bare for å bevare arbeidsplasser i Sør-Aurdal, men fordi dette er et tilbud mange i Norge har behov for.

Les også..

Bærene er store nå.

Hvor godt kjenner du skogsbærene?

Norske skoger og myrer byr på viltvoksende bær. Hva vet ...
Hedalen kulturfestival

«Fire begravelser og ett bryllup» til Hedalen kulturfestival. NB! Aldersgrensen på forestillingen senkes til 13 år.

BEKJENTGJØRELSE: Lørdag 1. august gjester teaterregissør, dramatiker og teatersjef Morten ...
Brøtning fra Øvre Grunntjern til Nedre Grunntjern. Foto: Arne G. Perlestenbakken

Vassfarbrøtningen

Hvordan ble de veldige skogene i Vassfaret forvandlet til eksportvare? ...
Kommunedirektør Øivind Næss Foto: Arne G. Perlestenbakken

Avtale om kommunedirektørens fratreden

Arbeidsgiverutvalget i Sør-Aurdal kommune og kommunedirektør Øivind Næss har inngått ...

Nesbyen–Hedalen veglag orienterer

Det har kommet spørsmål til styret for veglaget angående vedlikehold ...

Stabilt arbeidsmarked med mange ledige stillinger i Innlandet

Arbeidsmarkedet i Innlandet var fortsatt stabilt i juni. Ved utgangen ...