Samuel

Mange trær hadde falt nedYTRING 

Publisert av Samuel 25.11.2022. Sist oppdatert 24.11.2022.

Jeg våkna og så ut av vinduet. Det blåste, men ikke så voldsomt.

Jeg gikk på bussen og kom til skolen. På skolen hadde vi normal time og hadde bare et friminutt. I friminuttet blåste det så mye at jeg kunne bare lene meg bakover, og jeg ville ikke falle.

Etter den andre timen kunne vi ikke gå ut i storefri. Vi spilte hang-man mens stormen blåste, og vi var inne nesten hele skoletiden. Da skolen sluttet,  dro ikke bussen fordi det lå trær i vegen. Så vi gikk inn i gymsalen og skulle vente til vi kunne dra hjem.  Jeg og vennene min spilte kort og basket. Etter hvert skulle jeg hjem. 

Vi var i bilen i cirka  20 minutter før jeg så pappaen min i bilen hans. Jeg gikk ut av bilen og skulle til pappa sin bil. Jeg hoppa inn i bilen hans med lillebroren min, og vi kjørte hjem. Det var mange trær som hadde falt ned,  men endelig så kom vi hjem.  Den natten sov vi med hunden vår.

Neste morgen var det fortsatt vind, men ikke så voldsomt. Neste dag dro familien til Hønefoss for å spise varm mat og kjøpe inn litt andre ting.

På lørdag dro vi med bil rundt Hedalen for å se hvor mange trær hadde falt ned.  På mandag  hadde vi fortsatt ikke friminutt, men vi kunne alle komme oss hjem i sikkerhet.

På tirsdag lagde skolen grønnsaksuppe til dem som ikke hadde strøm og varm mat. Mange elever og voksne hadde ikke strøm eller internett i flere dager.

Les også..

Kamilla

Hva skal vi spise?

I 2024 kom en stor og viktig studie: Over 700 ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Invitasjon til hekledag – lag din egen veske!

BEKJENTGJØRELSE: Har du lyst til å lære å hekle en ...
tårnagenthelg

Hemmelig beskjed til deg som går i tredje klasse

BEKJENTGJØRELSE: I Begnadalen kirke skjer det mysterier som vi trenger ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Befolkningsutvikling i Sør-Aurdal

Sør-Aurdal kommune har hatt en tydelig og langvarig nedgang i ...
Hedalen kunst- og husflidslag

Vil du være kursholder?

FORESPØRSEL: Hedalen kunst- og husflidslag ønsker å arrangere flere kurs ...
Historielagets logo

Sør-Aurdal Historielag har årsmøte på Soltun i Garthus torsdag 19. februar kl. 18.00

KUNNGJERING: Vanlege årsmøtesaker. Etter årsmøtet vil Kristian Berglund fortelja om ...