Kongevegen

Søk om tilskudd til utbedring av turstier og turløyper

Publisert av Arne Heimestøl 06.11.2022. Sist oppdatert 05.11.2022.

Dette skriver Innlandet fylkeskommune: «Dette er en engangs, forenklet tilskuddsordning. Søknadsfrist er 1. desember 2022.

Formålet er å bidra til økt deltakelse i helsefremmende, trivselsskapende og miljøvennlig friluftsliv for alle grupper i befolkningen. Tilskuddsordningen vil gjelde for tiltak som planlegges i 2023, og det skal være et lavterskel stimuleringstilskudd til frivillige lag foreninger som støtter opp om enkel tilrettelegging for friluftsliv.

Frivillige lag og foreninger registrert i Frivillighetsregisteret med organisasjonsnummer. Søknadsfrist: 1. desember 2022.

Det kan søkes om fra 5 000 kroner til 50 000 kroner (i hele tusen).»

Ryddearbeid etter vinterstormene?

Mange turstier ble uframkommelige etter vinterstormene 2021/2022. Noen steder er det ryddet, men en god del gjenstår. Kan tilskuddsordningen fra fylket være et bidrag til fortsatt oppryddingsarbeid?

Les også..

Hedalen Løypelag kjører opp 12 mil med høystandardløyper

Skisporet blir Sporet

Sporet er en ny, landsdekkende føremeldingstjeneste for skiløyper i Norge, ...

Koselig førjulskonsert

Torsdag 4. desember var det konsert i Den kulturelle spaserstokken ...

Temakveld

BEKJENTGJØRELSE: Hedalen helselag, Hedalen idrettslag og Hedalen Røde Kors inviterer ...
Elgfall

Elgjakta 2025

På de 14 jaktvaldene i Hedalen var det innen sist ...

Nå rives gamle SAUS

Rivearbeidene er godt i gang. Nye SAUS skal etter planen ...

Kommentar til kommunens økonomi- og handlingsplan 2026–2029

YTRING: Sør-Aurdal musikkråd er et koordinasjons- og samarbeidsorgan for sang ...