
Interessant turmål
Publisert av Sigrid Haugen 30.10.2022. Sist oppdatert 29.10.2022.
Helselagets «Gå med oss»-turer annenhver onsdag fører oss ofte til interessante steder i nærmiljøet vårt. Onsdag 19. oktober gikk turen opp den nybygde vegen for å få kjørt ut store mengder stormfelt tømmer på eiendommene Omsrud og Bergsrud. En liten ekstra vegstubb ga også ny og bedre adkomst til Bergsrud.




Mellom Bergsrud og Brunbakke, på eiendommen til Brunbakke, står et ekstra verdifullt hus, nemlig ei svært gammel badstue. Eierne av de to gardene ga på 1960-tallet badstua i gave til Bautahaugen. Først på 2000-tallet sørget Valdresmusea for en omfattende restaurering.
Hogsten etter stormen 19.11.21 har tildelt ødelagt vegen mellom de to gardene. Det er å håpe at den etter hvert kan bli rydda.


Les også..
Hedalen.no i år 2001
Arbeidet med å utvikle nettstedet og nettavisa fortsatte i 2001. ...
Fotball på Hedalen stadionBEKJENTGJØRELSE
Det er to hjemmekamper denne uka. Tirsdag 20. mai kl. ...
Videoglimt fra 17. mai 2025
Arne G. Perlestenbakken tok både bilder og videoer av feiringa. ...
Hedalen JFF – Båten er lagt ut i HellsenningenBEKJENTGJØRELSE
Hedalen JFF har lagt ut båten i Hellsenningen, og den ...
17. mai 2025
Her følger en bildereportasje fra hele 17. mai-feiringa i Hedalen. ...
Nye, solide benker i sentrum av Hedalen
Mange eldre ved Hedalen bo- og servicesenter (HBSS) og i ...