Ordfører Marit Hougsrud. Foto: Arne Heimestøl

Marit tar gjenvalg

Publisert av Arne Heimestøl 06.09.2022. Sist oppdatert 06.09.2022.

– Nominasjonskomiteen i Sør-Aurdal Senterparti er svært fornøyd med at Marit Hougsrud har sagt seg villig til å ha førsteplassen på lista for Senterpartiet også til kommunevalget i 2023, uttaler nominasjonskomiteen i partiet ved Svein Gunnar Huset.

– Som den første kvinnelige ordføreren i Sør-Aurdal har hun ledet kommunen stødig de siste tre årene. Beredskapsarbeid i forbindelse med pandemien, krevende kommuneøkonomi og store stormskader er blant utfordringene hun har møtt, og vi vil særlig framheve den positive måten hun har kommunisert med innbyggerne blant annet i sosiale medium.

– Marit representerer både nyskaping og kontinuitet, hun har sine meiningers mot, og sist men ikke minst har hun hjerte for hele kommunen. Marit er en flott frontfigur for kommunen både overfor innbyggere og kommunen sine samarbeidspartnere, skriver Huset. 

– Nominasjonskomiteen holder fram arbeidet med å fylle lista med engasjerte kvinner og menn som ønsker å gjøre en innsats for Sør-Aurdal sammen med Marit Hougsrud. Nominasjonsmøtet i Senterpartiet skal holdes på nyåret 2023.

Les også..

Hedalen kulturfestival 2025

Hedalen Kulturfestival 2025

BEKJENTGJØRELSE: 1.–3. august går Hedalen Kulturfestival igjen av stabelen. Festivalen ...

Folkemusikk og dans på Bautahaugen

Fredag 18. juli arrangerte Valdresmusea eit folkemusikkprogram med spel og ...
Hedalen kulturfestival 2025

«Memento Mor di» med Åsgårdsreia teaterlag

KUNNGJERING: Det er no sett opp ei ekstra framsyning av ...
Vannverket i Hedalen Foto: Arne G. Perlestenbakken

Overskred fluorgrensene i mange år – slipper påtale

Politimesteren i Innlandet har gitt påtaleunnlatelse etter svikt i drikkevannsleveranse ...

Utvekster på trær blir gull for håndverkere

I norske skoger vokser det noe som ved første øyekast ...
Karding og spinning

Fokus på karding og spinning

Lørdag 19. juli sto spinning på rokk i sentrum på ...