Kontainerlokk

Fikk konteinerlokk på bilen

Publisert av Arne Heimestøl 25.08.2022. Sist oppdatert 24.08.2022.

Kjell Stugaard hadde sist mandag vært på besøk på hytta og skulle levere en søppelpose i konteineren som står ved inngangen til Muggedalen.

– Da jeg slapp igjen luka, kom lokket fra fronten på konteineren rasende inn i sida på bilen min. Dette førte til bulk på to dører pluss lakkskader. Det store lokket kan ikke ha vært skikkelig sikret ettersom det falt av på denne måten. Jeg er glad for at det ikke var barn i nærheten da dette skjedde, sier Kjell.

VKR dekker skaden

Stugaard tok kontakt med både VKR og Hedalen.no om hendelsen. Vi har spurte renovasjonsselskapet om hvem som må dekke skaden bilen fikk.

– Dette er ikke noe å diskutere, VKR dekker skaden på den, skriver daglig leder Hallgrim Berg i e-post.

– Frontlokket er låst med hengelås for at større gjenstander ikke skal hives i konteineren, kun husholdningsavfall i småposer fra hytter/støler. Men det er et kjent problem at frontlokket allikevel blir bøyd opp for å få inn større ting. Over tid ryker da til slutt hengslene.

– Vi fikk beskjed om at lokket var løst, og reparatør har vært på plassen tirsdag, men dessverre ikke raskt nok til å unngå denne uheldige hendelsen, skriver Berg.

Les også..

Uføretrygd

Bare svak økning i antall uføre i Innlandet

Innlandet er fortsatt fylket med høyest andel uføretrygdede i aldersgruppen ...
Logoen til Bautahaugens Venner

Sommerutstilling på Bautahaugen 2025BEKJENTGJØRELSE 

Årets sommerutstilling har SAU som tema. Vi ønsker oss innspill ...

Vårkonsert på Hedalen bo- og servicesenter

Hedalen sangkor fylte stuene på Hedalsheimen med vakker sang søndag ...
Siste dans

Kurve inviterer til konsertarKUNNGJERING 

For 18 år sidan hadde han ein visjon om å ...
Sør-Aurdalsheimen

Slik fungerer omsorgstrappa i Sør-Aurdal: Hjelp trinn for trinn

I Sør-Aurdal kommune er helse- og omsorgstjenestene organisert etter prinsippet ...
Hedalen helselag ny logo

YogakursBEKJENTGJØRELSE 

Hedalen helselag er medarrangør av et tre-timers yogakurs 15. juni. ...