Stormskader på pipe. Foto: Privat

Hedalen.no fikk medhold i klagesak

Publisert av Arne Heimestøl 15.06.2022. Sist oppdatert 15.06.2022.

Hedalen.no ba tidlig i desember 2021 om innsyn Sør-Aurdal kommunes beredskapsplan. I SMS fra kommunen v/Stig Solbrekken 7. desember 2021 ble innsynskravet avslått med henvisning til at planen inneholder taushetsbelagte opplysninger.

Til dette svarte redaksjonen i e-post 10. februar 2022 til kommunen at «Hedalen.no ønsker at Statsforvalteren skal se på denne saken».

I e-posten stilte redaksjonen spørsmål om kommunen kan nekte innsyn i de deler av den kommunale beredskapsplanen som ikke er unntatt offentlighet.

Da vi ikke hadde mottatt svar på klagesaken i 29. april, tok vi kontakt med Statsforvalteren. Der kunne de opplyse at de ikke hadde mottatt saken fra Sør-Aurdal kommune. Statsforvalteren tok 3. mai kontakt med kommunen på telefon.

Da vi 1. juni ikke hadde fått svar på klagesaken, tok vi på nytt kontakt med Statsforvalteren. Samme dag sendte avdelingsdirektør Jo Bjørnar Haugen dette brevet til Sør-Aurdal kommune.

Onsdag 15. juni fikk Hedalen.no svar på klagesaken.

Les også..

Anita Skorgan

Har solgt over 100 biletter – vurderer ekstrakonsert

BEKJENTGJØRELSE: Onsdag 1. april kl. 19.00 inviterer Hedalen kulturforum til ...

Lysfest

Tradisjonen tro arrangerte Joker Hedalen, Lions Club Vassfaret og Bautahaugens ...
ScanAccount

Statsautorisert regnskapsfører / erfaren regnskapsmedarbeider

STILLINGSANNONSE:ScanAccount søker etter statsautorisert regnskapsfører / erfaren regnskapsmedarbeider som ønsker ...

Jul med Valdresmål og Meining

Jul med Valdresmål og Meining holder 17 konserter før jul. ...
Øivind Næss

Øivind Næss tilsatt som kommunedirektør

Kommunestyret vedtok i dag, 11. desember 2025, å tilby Øivind ...

Lysmesse

Sist søndag var det lysmesse i Hedalen stavkirke ved Ellen ...