Tare

2. pinsedag på Grip

Publisert av Anne Marie Skinnes Lie 10.06.2022. Sist oppdatert 10.06.2022.

Vi sto på brygga i Kristiansund. «Vil dere være med på ekstratur til Grip«, spurte skipperen på Kvikk. Været var strålende, vi ble med, og der kom Tare med følge syklende.

Biskopen i Møre Ingeborg Midttømme var med for å avslutte rundturen til Tare på skikkelig vis. Fantastisk guide på turen var Arild Dybå-Eidem, daglig leder i Kristiansund.

Kommunale Sundbåtvesen, på bildet sammen med biskopen. Det blei ei høgtidsstund i stavkirka. Biskopen talte med handa på skuldra til Tare, som også bidro. Slik fletta de tre sammen Kristiansund og Grip sin historie, Tare sin livsreise og pinsens budskap.

Stavkirka er landets nordligste og en av de minste. Se  http://www.gripstavkirke.com

Bacalao og rundtur på øya blei det, før en flott båttur tilbake, med en liten prat med Tare om stavkirkene i Valdres.

Da vi steig i land, var det til toner av Elg med band. Noen tusen var møtt opp for å feire dagens gjenåpning av Kristiansund fødeavdeling. Kommunen og Bunadsgeriljaen sto for dette. Vi spiste kake og ropte «føden leve!» for full hals.

Sånn kan en få det på tur, noen ganger.

Foto: Anne Marie Skinnes Lie
Foto: Anne Marie Skinnes Lie
Foto: Anne Marie Skinnes Lie

Les også..

Logoen til Bautahaugens Venner

ÅrsmøteBEKJENTGJØRELSE 

Bautahaugens Venner holder årsmøte i Brakastuggua torsdag 20. mars kl. ...
Formannskapet 2023–2027: Ordfører Marit Hougsrud (Sp), varaordfører Ståle Borgersen (H), Catrine Hagen (Ap), Svein Erik Wold (Sp) og Roger Kjensrud (Ap)

Avvikler strømming av formannskapsmøter

Sør-Aurdal kommune har siden 2018 strømmet både kommunestyre- og formannskapsmøter ...
HIL-logo

Onsdagsrenn 12. mars 2025

Litt lett påfyll av snø gjorde det mulig å arrangere ...
Kari-Anne Jønnes, stortingsrepresentant for Høyre. Foto: Hans Kristian Thorbjørnsen, Høyre

Økt kriminalitet krever mer forebygging og tøffere reaksjonerYTRING 

De siste årene har ungdomskriminaliteten og gjengkriminaliteten vært en alvorlig ...
Oddvar Gran. Foto: Arne G. Perlestenbakken

– Måltidsfellesskap betyr mye for oss

Beboerne på Hedalsheimen mister nå muligheten til å spise middag ...
Hedalen helselag ny logo

ÅrsmøteBEKJENTGJØRELSE 

Velkommen til årsmøte tirsdag 18. mars kl. 19.00 på Kroken. ...