Trafikk

Gang og sykkelveg til/fra Skolehagen?

Publisert av Arne Heimestøl 06.02.2022. Sist oppdatert 05.02.2022.

I kommunestyrets spørretime tok Ola Jonny Fossholt (Ap) opp sikkerheten ved skoleveg fra Skolehagen til Hedalen barne- og ungdomsskole. Han viste til at han 10.11.2021 hadde sendt brev til kommunen om problemstillingen, men kunne ikke se at han hadde mottatt svar på henvendelsen.

Kommunalsjef Hans Solbrekken Ruud beklaget at det hadde tatt lang tid å gi svar. Han kunne imidlertid opplyse at det hadde vært en befaring ved skolen 24.11. Her var temaet trafikkfarlig skoleveg.

Fylkeskommunen har stilt seg positiv til å få et direkte krysningspunkt ved utkjørselen til fv. 243. Nå har kommunen søkt om midler til et slikt tiltak. – Vi har laget en grovkalkyle på hva et slikt prosjekt vil koste, men har foreløpig ikke noe budsjett. Avtale med grunneier må på plass dersom vi skal få en ny gang og sykkelveg til Skolehagen, sa Ruud.

Foto: Ola Jonny Fossholt

Les også..

HIL-logo

Fotball denne uka – onsdag 4. juniBEKJENTGJØRELSE 

G13: Hedalen – Søndre Land. Kl. 19.00 (9-er) Kiosk: Is, ...
Konfirmanter 2003

Hedalen.no i år 2003

Hedalen.no fortsatte vokse, og nå kom Begnadalen.no også på nettet. ...
På Stortinget. Foto: En av statssekretærene til statsråd Nessa

Oslotur

Tidlig morgen onsdag 21. mai reiste elever og lærere på ...
Kulturskolen

Kulturskolen i Begnadalen kirke

Torsdag 22. mai hadde Sør-Aurdal Kulturskole en utflukt til Begnadalen ...

Habilitet ikke vurdert av kommunestyret – kan vedtaket være ugyldig?

Per Tørris Holde, kommunestyremedlem for Senterpartiet i Sør-Aurdal kommune, deltok ...
Konsert

Tusen takk for en trivelig konsert!

Torsdag 22. mai fikk vi besøk av Den kulturelle spaserstokken ...