Trafikk

Gang og sykkelveg til/fra Skolehagen?

Publisert av Arne Heimestøl 06.02.2022. Sist oppdatert 05.02.2022.

I kommunestyrets spørretime tok Ola Jonny Fossholt (Ap) opp sikkerheten ved skoleveg fra Skolehagen til Hedalen barne- og ungdomsskole. Han viste til at han 10.11.2021 hadde sendt brev til kommunen om problemstillingen, men kunne ikke se at han hadde mottatt svar på henvendelsen.

Kommunalsjef Hans Solbrekken Ruud beklaget at det hadde tatt lang tid å gi svar. Han kunne imidlertid opplyse at det hadde vært en befaring ved skolen 24.11. Her var temaet trafikkfarlig skoleveg.

Fylkeskommunen har stilt seg positiv til å få et direkte krysningspunkt ved utkjørselen til fv. 243. Nå har kommunen søkt om midler til et slikt tiltak. – Vi har laget en grovkalkyle på hva et slikt prosjekt vil koste, men har foreløpig ikke noe budsjett. Avtale med grunneier må på plass dersom vi skal få en ny gang og sykkelveg til Skolehagen, sa Ruud.

Foto: Ola Jonny Fossholt

Les også..

Lions

Lions Club Vassfaret – en vennegjeng med stort engasjement

– Lions Club Vassfaret har nå 21 aktive medlemmer og ...
Bagn. Foto: Åse Østgård Hagen

Vil busetje 10 flyktningar i 2026

13. oktober 2025 vedtok kommunestyret samrøystes at Sør-Aurdal skal busetje ...
Sør-Aurdalsheimen

Prioriterer beredskap, forsvarlig omstilling og medvirkning

Sør-Aurdal kommunes eldreråd behandlet 17. november forslaget til budsjett og ...
Gamlestua

Åpen butikk hos Gamlestua!

ANNONSE: Velkommen til en trivelig førjulshandel i Gamlestua – garn, ...
Tingvoll

Slik ser Sør-Aurdal sine økonomiplaner ut de neste årene

Sør-Aurdal kommune har laget nye planer for økonomien i årene ...
Illustrasjonsbilde

Årlig tilsynsgebyr – 500 kr

Alle eiere av private avløpsanlegg i Sør-Aurdal kommune vil i ...